Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Kazan Zirvesi, sektörel birliklerin bir araya geldiği bir alan

© AA / Raynur ShakirUluslararası Rusya-İslam Dünyası Ekonomi Zirvesi (Kazan Zirvesi)
Uluslararası Rusya-İslam Dünyası Ekonomi Zirvesi (Kazan Zirvesi) - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Rusya’ya bağlı Tataristan’ın başkenti Kazan’da, dünyanın 50 ülkesinden 2 binden fazla kişiyi bir araya getiren ‘Rusya – İslam Dünyası: KazanSummit’ uluslararası ekonomi zirvesi sürüyor.

Baykar Genel Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Bayraktar, 9. Rusya-İslam Dünyası (Kazan Zirvesi 2017) ekonomi zirvesinin 3. gününde gerçekleştirilen İslam İşbirliği Örgütü (OIC) ülkeleri genç girişimciler forumunda, Sputnik Türkiye muhabirinin ‘Rusya ile teknoloji alanında işbirliğinde Türkiye en çok hangi konularla ilgileniyor?’ sorusuna, şöyle yanıt verdi:

Türkiye’deki genel trendleri gözlemlediğimizde, Türkiye’de teknoloji ve iş alanında belirli alanlarda yatırım yapılırken, ‘en büyük turistik firma kendi otellerine sahip olmayandır’ veya ‘dünyanın en büyük nakliye şirketi, kendi aracı olmayandır’ düşüncesinden yola çıkıldığını görebiliriz. Bu zirve, burada bir şemsiye organizasyon olarak bulunmak için bir fırsat. Kişisel olarak ben buraya gelirken iki düşünceyle geldim: Birincisi havaaracı inşası ve havacılık alanında girişimlerde bulunmak; ikincisi de teknolojik eğitim konusunda ikili işbirliği.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала