Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Ruslar, Türkiye ile ilişkilerin normalleştiği görüşünde

© AP Photo / Alexander ZemlianichenkoRecep Tayyip Erdoğan - Vladimir Putin
Recep Tayyip Erdoğan - Vladimir Putin - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Rus kamuoyu araştırma merkezi VTSIOM’un gerçekleştirdiği anket, Rusların yüzde 31’inin Türkiye ile ilişkilerin normalleştiğini düşündüğünü ortaya koydu.

Rusya'nın İstanbul Başkonsolosu Andrey Podyelışev - Sputnik Türkiye
'Türkiye-Rusya ilişkileri rayına oturdu'
VTSIOM'un gerçekleştirdiği ankete göre, geçen yıla kıyasla Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin geliştiğini düşünen Rusların oranının ciddi oranda arttığını gösterdi. Ankete katılanların yüzde 31'i Türkiye ile ilişkilerin normalleştiğini söyledi. Şubat 2016'da ise bu oran yalnızca yüzde 6'ydı.

Öte yandan iki ülke arasındaki gerginliğin arttığını düşünenlerin oranı da yüzde 13'te kaldı. Katılımcıların yüzde 48'i de ilişkilerdeki durumda bir değişiklik olmadığını ifade etti.

İkili ilişkileri gergin olarak niteleyenlerin oranı da yüzde 47'den yüzde 24'e düştü. İlişkilerin nötr olduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 24, iyi komşuluk ilişkileri olduğunu belirtenlerin oranı yüzde 8, dostça olduğunu söyleyenlerin oranı da yüzde 6 oldu.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала