Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Lavrov: ABD'nin, ülkedeki iç durumu Rusya'nın kontrol ettiğine inanması küçük düşürücü

Abone olTelegram
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD halkının Rusya'nın ülkedeki iç durumu kontrol ettiğini düşünmesinin küçük düşürücü olduğunu söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov - Sputnik Türkiye
Lavrov, ABD Başkanı Trump ile görüştü
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Washington'da ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'la bir araya gelerek bir saatten fazla süren bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından verilen basın toplantısında Lavrov, ikili ilişkiler konusunda müzakerelere devam etme konusunda anlaştıklarını söyledi.

Lavrov "Henüz tüm konular çözülmedi. Hafif bir ilerleme kaydediyoruz, ancak bu kanalı kullanmaya devam edeceğimiz konusunda anlaştık" dedi.

'ÜLKELERİ DIŞARDAN KONTROL EDİLİYORMUŞ GİBİ DAVRANANLAR, ABD'YE ZARAR VERİYOR'

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov - Sputnik Türkiye
Lavrov, Trump ile görüşmesinde ABD seçimlerine 'Rus müdahalesi' iddiasının ele alınmadığını söyledi
Lavrov, Rusya'nın ABD'deki seçimleri etkilediği yönündeki iddialar konusunda da "ABD'nin, ülkedeki iç durumu Rusya'nın kontrol ettiğine inanması küçük düşürücü. Bu nasıl mümkün olabilir? ABD'deki siyasi sisteme zarar verenler, birilerinin ülkelerini dışarıdan kontrol ediyormuş gibi davrananlar" ifadelerini kullandı.

Rusya'nın seçimlere müdahale ettiğine yönelik hiçbir kanıt olmadığını vurgulayan Lavrov, Tillerson'la gerçekleştirdiği görüşmenin ardından ABD Başkanı Donald Trump'la da bir araya geldi. Lavrov, Tillerson ve Trump'la yaptıkları görüşme sırasında bu konunun ele alınmadığını da belirtti.

'YAPTIRIMLAR, MİNSK ANLAŞMALARI UYGULANANA KADAR DEVAM EDECEK'

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov - Sputnik Türkiye
Lavrov: Trump ile Rusya yaptırımlarını görüşmedik
Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Tillerson'ın görüşmede Minsk anlaşmalarının uygulanması yönünde ilerleme kaydedilmesini istediği ve yaptırımların anlaşmalar tam anlamıyla uygulanana kadar devam edeceğini söylediği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca "Tillerson, IŞİD'in yenilmesi, Suriye'deki şiddetin durdurulması ve sivillere insani yardım ulaştırılmasının önemini vurguladı. Cenevre'de BM öncülüğündeki sürecin desteklenmesi gerektiğini de kaydetti" ifadelerine yer verildi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала