- Sputnik Türkiye
YAŞAM
Türkiye ve dünyadan ilgi çekici yaşam haberleri, toplumsal olaylar, güncel araştırmalar, fotoğraf ve video galerileri.

Aziz Yıldırım'dan tokat açıklaması: Gereğini yaptım, daha çok yapacağım

© AA / Yakın Doğu ÜniversitesiFenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Yakın Doğu Üniversitesi Başkanı Işık Eyigüngör, kendisine tokat atan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'dan şikayetçi oldu. Yıldırım ise "Geldim, gereğini de yaptım, bundan sonra daha çok yapacağım" ifadelerini kullandı.

Kadınlar Basketbol Ligi Play — Off Final Serisi ilk maçında Yakın Doğu Üniversitesi ile Fenerbahçe arasında bugün oynanan maç öncesinde Aziz Yıldırım, Işık Eyigüngör'ün üzerine yürüyerek vurdu. Bu olay üzerine Eyigüngör Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne giderek darp raporu aldı. Daha sonra Kadıköy Rıhtım Karakolu'na gelen Işık Eyigüngör, Aziz Yıldırım'dan şikayetçi oldu. Eyigüngör, konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, arkadaşları kendisini yalnız bırakmadı.

'ELİMİZİ UZATIĞIMIZDA YUMRUK ATTI'

Olaylı Yakın Doğu Üniversitesi — Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulunan Eyigüngör, Aziz Yıldırım ile arasında yaşananları şöyle anlattı:

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım - Sputnik Türkiye
SPOR
Aziz Yıldırım'dan Fenerbahçeli eski yöneticiye tokat
"Biz ev sahibi takımız. Misafir takımın başkanı geldiğinde, Türk örf ve adetlerine göre ayağa kalkıp elimizi uzattığımızda bize yumruk attı kendisi. Bu, Türk sporu için kara bir gündür. Ben de şimdi şikayetçi olacağım ve darp raporu alacağım. Emniyet gerekli her şeyi yaptı, kendilerine de teşekkür etmek istiyorum. Salonda çok güzel bir hakimiyet sağladılar. Buradan İçişleri Bakanı, Emniyet Genel Müdürü, İstanbul Valisi ve İstanbul Emniyet Müdürü ve Oğuz müdürüme çok teşekkür ederim."

Aziz Yıldırım'ın, Fenerbahçe Kulübü için protokol tribününde eksik yer ayrıldığı yönündeki iddialarına da yanıt veren Işık Eyigüngör, "11 adet protokol, 97 adet de seyirci koltuğu vereceğimizi resmi bütün merciler biliyor. Basketbol Federasyonu, Emniyet ve Fenerbahçe Kulübü'nde bunlar kayıtlıdır. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Balaban konuyu bilmektir" diye konuştu.

'USULSÜZ TRANSFER OLMAZ'

Yıldırım'ın, Yakın Doğu Üniversitesi'nin usulsüz transfer yaptığını öne sürmesine ise Eyigüngör, "Usulsüz oyuncu transferi ne demek? Ben öyle bir şey bilmiyorum. Usulsüz bir transfer olmaz" yanıtını verdi.

'BÖYLE BİR BAŞKANIN OLDUĞU YERDE DURMAM'

Yıldırım'ın, Fenerbahçe kongre üyeliğinden ihraç edilmesi için kendisini disiplin kuruluna vereceklerini açıklamasıyla ilgili de Işık Eyigüngör, şunları söyledi:

"Aziz Yıldırım her zaman olduğu gibi basına yanlış bilgi veriyor. 26 Kasım 2016 yılında ben ve 4 arkadaşımı disiplin kurulu atma kararı verdi. Fenerbahçe Yönetim Kurulu 26 Kasım 2016'dan beri bunu imzalamıyor. Mahkemeye gidip itiraz etmeyelim diye imzalamıyor. Aziz Yıldırım imzalasın ve beni Fenerbahçe Spor Kulübü'nden atsın. Ben zaten böyle bir başkanın olduğu yerde de durmam."

'BİZİM 250 BİN TL VERDİĞİMİZ OLCAY'I 600 BİN TL'YE TRANSFER YAPTILAR'

Yıldırım'ın açıklamaları ise şöyle:

"Şimdi bakın çocuklar Yakın Doğu Üniversitesi ama asıl adı Basketbolu Geliştirenler Derneği… Geçen sene bizden buradaki yönetici Işık, bir de Hulki mi ne varmış… Durmadan mesajlar atıyorlar televizyonlara, bizleri karalıyorlar bilmem ne… Ses çıkarmadık. Geçen sene bizim 250 bin TL verdiğimiz Olcay'ı transfer yaptılar 600 bin TL'ye…"

'BÖYLE BİR AHLAKSIZLIK VAR MI YA? ŞİKE DİYORSAN AL SANA ŞİKE'

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım - Sputnik Türkiye
SPOR
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aziz Yıldırım hakkında inceleme başlattı
"Sonra Amerikalı kızı (Quanitra Hollingsworth), biz 350 bin dolar veriyorduk, 650 bin dolara Final Four oynarken bunları transfer ettiler. Bunlar Fenerbahçe'de eski yöneticilik yapmış insanlar. Bunları yapabilirsiniz tamam mı… Ama bunları siz, Fenerbahçe'de yöneticilik yaptıysanız gelirsiniz Fenerbahçe yönetimine sorarsınız, 'Ya biz böyle böyle düşünüyoruz' diye… 'Ne diyorsunuz bırakacak mısınız talip olalım mı' diye… Siz Fenerbahçelisiniz bir de kongre üyesisiniz. Onları bitirdik, bu sene yine bizim Lavender, efendime söyleyeyim Ayşe Cora, bir de Tuğçe'ye başkalarına da… Yazılı teklif veriyorlar. Daha bunlarla, kendileriyle maç yapacağız. Bunlara Lavender bir fiyat veriyor, bizim Ozan Bey'e diyor ki, 'O çok yüksek fiyat verdi onu alamayız'. Ya böyle bir ahlaksızlık var mı ya? Şike diyorsan al sana şike… 3 tane oynayan oyuncumuzu transfer teklifiyle almaya çabalıyorlar.

"Bunları da geçtik… Bizim arkadaşlar arıyorlar, 'Yönetici, başkan gelecek. Mahmut Uslu gelecek, 10 kişi 15 kişi bize yer bir de yüzde 10 bilet hakkımız var. Bunları verin' diye… Bunları vermeyiz diye bu Hulki efendi açıyor bizim yönetici arkadaşlara Ozan Bey'lere, emniyet toplantısında biz vermeyiz diye… 'Aziz Yıldırım da gelemez, Mahmut Uslu da gelemez' diyor."

'BUNLAR KENDİLERİNİ DEV AYNASINDA GÖRÜYOR'

"Bunlar kendilerini dev aynasında görüyorlar. Türkiye'nin her yerinde, en kavgalı olduğumuz yerlerde de gittik o kulüpler bizi misafir etti. Bakın biz protokol tribününde 3-5 kişilik yerimiz vardı bize 15 kişilik, 20 kişilik yer açtılar. Beşiktaş, Galatasaray'a gittiğimizde veya onlar bize geldiğinde ne kadar mücadele edersek edelim, saha içinde. Saha dışında da birbirimize hep saygılıyız, saygılı olmaya çalışıyoruz."

'FENERBAHÇE DÜŞMANLIĞI YAPIYORLAR'

"Bunlar Fenerbahçe düşmanlığı yapıyorlar. Bu yetmiyor, bugün Beşiktaş-Fenerbahçe maçı var. Tutuyor bize 110 tane bilet vermeleri gerekirken, 97 tane bilet veriyorlar. Neyse kavga dövüşle federasyonu araya sokuyoruz, resmi yazı… Bize yazı yazıyorlar, Yakın Doğu Üniversitesi olarak yazı yazıyorlar. O zaman bu ligde şike var. Girne Yakın Doğu'nun takımı, e bu da onların takımıysa sporcuları değilse takımıysa, iki takım aynı ligde oynamaz. Bu şike olur. Ondan sonra hava yapıyorlar. Hakemlerle oynuyorlar. Bugün gelme sebeplerimden biri buydu. Hakemlerle oynuyorlar."

'BÖYLE SAÇMA ŞEY GÖRMEDİM'

"EuroCup'a geldiler, federasyon başkanını oturtmadılar tribünde ya… Bunlar böyle kendilerini bir şeyler zannediyorlar. He Aziz Yıldırım, Mahmut Uslu buraya gelemez… Geldim, gereğini de yaptım, bundan sonra daha çok yapacağım. Böyle Fenerbahçe kulüp üyesi olmaz. Beşiktaş'ın Asya Kartalları'na vermişleri parayı, getirtmişler burada tribünde bağırtıyorlar ya… Fenerbahçe-Beşiktaş kavgası mı körüklüyorlar? Ne işi var onların burada? Onların karşıda maçı var, gitsinler oraya maçlarına. Yakın Doğu ile ne ilgileri var? Böyle saçma bir şeyler görmedim ben ya… Ondan sonra, "Tokatladı" diyorlar. Yahu yaparım, daha çok da yaparım!"

'BİZE YER BIRAKMAMIŞLAR, KENDİLERİ YAYILMIŞLAR'

"Ayıp denen bir şey var. Tahrik ediyorlar… Başkan gelemezmiş buraya… Ulan ben yıllarımı verdim burada ya… Bu salonu, Fenerbahçeli yöneticiler yaptı. Biz geçen sene salonu yapınca buradan ayrıldık. 15 sene ben burada basket, voleybol ne şampiyonluklar gördük yaşadık ya… Geldim, salı günü gene geleceğim. Ayıp yani… Ondan sonra protokolde yer veriyorlar, geri kalana kendileri yayılmışlar. Bir de orada yazmışlar şeylere… Ayak ayak üstüne atmışlar keyifleri yerinde… Sanki biz şeyiz… Kulüp üyesiysen, Fenerbahçe kulüp başkanı geldi, bir kalkarsın, 'Merhaba' dersin. Kapıda karşılarsın… Yahu Beşiktaşlılar, Galatasaraylılar gelip kapıda karşılamayınca sitem ediyoruz yahu… Adam kulüp üyesi ama giremezsin diyor salona…"

'BEŞİKTAŞ SEYİRCİSİNİ GETİRDİKLERİ İÇİN BUNLARA CEZA VERMELERİ LAZIM'

"Beşiktaş seyircisini getirdikleri için bunlara ceza vermeleri lazım. Burada şu anda iki takım seyircisi birbirine girse, birbirini yaralasa ne olacak? Alakasız bir yerde Beşiktaşlı taraftarları getiriyorlar.

Ben Fenerbahçeliyim diyorum ama Fenerbahçe'ye kötülük yapabilir miyim? Fenerbahçe'nin aleyhinde bir şey olduğu zaman en önde ben dururum. Bunlar Fenerbahçeli falan değil. Aziz Yıldırım'a veya Mahmut Uslu'ya kızabilirsin, bunlar ayrı konular…"

'FENERBAHÇE BAŞKANI HER YERE GİRER'

"Üyelikleriyle ilgili gereken işlem yapılacaktır. Disiplin kurulu onlar görevlerini yapar. Salı günü yine geleceğim. Fenerbahçe Başkanı giremezmiş, Fenerbahçe Başkanı her yere girer. Bizde öyle bir yürek var ki…"

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала