Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu: İktidar olursak bütün yatırımları durdururuz

© AATemel Karamollaoğlu
Temel Karamollaoğlu - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin iktidar olduğu takdirde tüm yatırımları durduracaklarını açıkladı.

Gemlik ilçesinde partisinin genel kurul toplantısına katılan Karamollaoğlu, 16 nisan anayasa değişikliği referandumu sonrasını değerlendirdi.

'BAŞKA ÇAREMİZ YOK'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu - Sputnik Türkiye
Karamollaoğlu: Yeni süreç AK Parti'nin geleceği için endişe verici olabilir
Karamollaoğlu, terör, dış politika, ekonomi, ahlaki dejenerasyon ve adalet sisteminin Türkiye'nin başlıca sorunları olduğunu öne sürdü. Kendilerinin farklı olduğunu iddia eden Karamollaoğlu, şunları kaydetti: "Bize iktidar nasip olsa Türkiye'de şu anda yapılmakta olan bütün yatırımları durdururum. Biraz garip gibi geliyor ama başka çaremiz yok."

'KAYNAKLARIMIZIN TAMAMINI ÜRETİME DÖNÜK YATIRIMLARA AYIRIRIZ'

Karamollaoğlu, iktidara geldikleri takdirde üretime yatırım yapacaklarıını vurguladı: "Ne yaparız? Kaynaklarımızın tamamını üretime dönük yatırımlara ayırırız. Hem tarımda hem hayvancılıkta hem madencilikte, sanayide. Envai çeşidi var Bursa'da işte. Kimya vardı, şimdi gidiyor. Otomotiv sanayi var, tekstil sanayi var ama bunların sahibi yok. Kimse bunların derdiyle dertlenmiyor. Başını bırakmış gidiyor. Motorunu hala dışarıdan getireceğiz. Ya 50 senedir Türkiye'de otomotiv sanayi olacak, 50 senedir biz kendi motorumuzu yapmayacağız. Bunda bir kasıt olmaz mı? Ancak kasıtlı olanlar bunu yapmaz."

'DOKTOR, MECBUR KALIRSA HASTANIN KOLUNU KESER'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel karamollaoğlu - Sputnik Türkiye
Karamollaoğlu'ndan YSK kararı açıklaması: Bizi hukuk devleti olmaktan çıkarır
Karamollaoğlui şöyle devam etti: "Bir insan hastaneye düşse, hastaneye düşen adam eğer mecbur kalırsa kolunu, bacağını doktor keser mi? Niye? Kangren olup vücudun diğer taraflarına zarar vermesin diye veya hastaneye gidiyorsun kalbinde rahatsızlık var, ciğerlerde rahatsızlık var, böbreklerde rahatsızlık var ama aynı zamanda da kelsin… Biz de şimdi aynen öyle yapıyoruz, Türkiye biraz daha güzelleşsin ama hastalığı? Hastalığıyla kimse ilgilenmiyor. Biz gelsek bütün bu yatırımları durdururuz dedim, bütün inşaatları. Bitmeye yakın bir noktaya gelmiş, bitirin, bundan istifade edilebilirse edilsin."

'SEÇİME HAZIR OLMANIZ GEREKİYOR'

Seçimlere çok uzun zaman kalmadığını belirten Karamollaoğlu, "En geç iki sene sonra ama büyük bir ihtimalle daha da yakın bir gelecekte seçime hazır olmamız gerekiyor. Bu konuda son atılan birtakım adımlar bizim süratle seçime hazırlanmamız gereğini ortaya koydu." dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel karamollaoğlu - Sputnik Türkiye
Saadet Partisi Başkanı Karamollaoğlu: 'Hayır' çıkarsa Türkiye'nin en etkili ve güçlü partisi olduğumuz anlaşılacak

'TOPLUMUMUZ İKİYE BÖLÜNDÜ'

Karamollaoğlu, Türkiye'nin bir numaralı meselesinin kamplaşma ve kutuplaşma olduğunu savunarak şunları söyledi: "Toplumumuz ikiye bölündü. Evet diyenler hayır diyenleri teröristlikle, hainlikle itham ediyor. Bizim bu tarafta hayır diyenlerin bir kısmı da öbür tarafı bölücülükle itham ediyor. Bu yol değil ki, bu mantık değil ki. Neyi oyladığımızı bilmeden bu tarzdaki yaklaşımlar bizi birbirimize hasım haline getirir. Bu da Türkiye üzerinde hain emelleri olan ülkelerin, toplulukların işine yarar."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала