Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

CHP'li Bingöl: Bugün itibarıyla olağan kongre sürecini başlattık

© AACHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, olağan kongre sürecini başlattıklarını söyledi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) ardından konuşan Bingöl, "MYK'da alınan kararla bugün itibarıyla olağan kongre sürecini başlatmış bulunuyoruz. Bu sürecin tamamlanmasının hemen akabinde Parti Meclisimiz 36. Olağan Kurultay'ın tarihini belirleyecek" dedi.

'OLAĞANÜSTÜ KURULTAY TARTIŞMASINI BAŞLATMAK DOĞRU DEĞİL'

Bingöl, şöyle konutu: "Bu yıl içinde bizim olağan kongre takvimini ve ardından da Parti Meclisi'nin alacağı tarihte olağan kurultayımızı yapacağız. Bugün itibariyle olağan kongre sürecini başlatmış bulunuyoruz. Takvimimiz oldukça geniş bir zaman dilimini kapsıyor. Bugünden itibaren olağan kongre takvimimiz başlatılmıştır. Olağanüstü kurultay tartışmasını başlatmak doğru değil. Olağanüstü kurultay bizim gündemimizde yok. Önümüzde resmi ve dini bayramlar var bunların hepsini göz önüne alarak planlamamızı öyle yaptık. Üyelerimizin örgütlerimizin sağlıklı kongre süreci geçirmeleri açısından zaman aralığını biraz açtık."

Fikri Sağlar - Sputnik Türkiye
CHP'li Sağlar'dan Kılıçdaroğlu'na: Kendisi tek adam oldu

BÖKE: FİKRİ SAĞLAR HAKKINDA DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATILACAK

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke ise, Mersin milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Fikri Sağlar hakkında, basında yaptığı açıklamalar nedeniyle disiplin sürecinin başlatılması kararının alındığını bildirdi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu, "Kılıçdaroğlu tek adam oldu, gemileri yaktık, olağanüstü kurultay yapılmalı" sözleriyle Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Sağlar hakkında disiplin soruşturması başlatılmasını talep etmişti.

BÖKE: SAYIN ERDOĞAN BUNDAN SONRA SADECE AK PARTİLİ'DİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
HDP'li Baydemir'den Erdoğan'a: İyi de kurban, sen ne zaman partiden ayrıldın ki?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendileri için artık yalnızca partili biri, siyasi bir rakip olduğunu vurgulayan Böke, Erdoğan'ın Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etme konumunu ve meşruiyetini Türkiye'nin gözünde dün itibarıyla yitirdiğini savundu.

"CHP için bundan sonra Sayın Erdoğan yalnızca bir AKP'lidir" diyen Böke, şöyle devam etti: "Bu yaşanmış olan açıkça, bir kez daha devletin çökertilmesidir. Devletin çökertilmesi karşısında Cumhuriyet'in kurucu partisi olan CHP, üzerine düşen sorumluluğun farkındadır. Hayır, bitmedi. Daha yeni başladı. Cumhuriyeti ve devleti çökerten, millet iradesini gasp eden bu gayrı meşru tek adam rejimiyle mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu mücadele bitmiş değil, yeni başlıyor. Türkiye mutlaka demokrasiye geri dönecek. Türkiye mutlaka bu tek adam rejiminden kurtulacak ve mutlaka anayasal demokrasiye dönecek."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала