Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Turkcell: Adil Kullanım Kotası aşımında ekstra ücret talep edilmeyecek

© AA / ArşivTurkcell
Turkcell - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Adil Kullanım Kotası aşıldıktan sonra Turkcell'in tarifelerinde GB başı 1 TL alacağı iddiaları dün sosyal medyada gündem oldu. BTK yetkilelerinin 'tarifeler ortaya çıksın gereken yapılır' açıklamasının ardından Turkcell'den yapılan açıklamada kota aşıldıktan sonra ekstra GB için ücret istenmeyeceği belirtildi.

Turkcell, Adil Kullanım Kotası (AKK) aşımında ekstra ücretlendirme yapacağına dair iddialar konusunda, “1 GB için ekstra ücret talep edilmesi şeklinde bir karar ya da uygulama bulunmamaktadır” dedi.

Hem Fiber hem xDSL'de 02.00-08.00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarının AKK'ye dahil edilmeyeceğini bildiren Turkcell, açıklamasında
şu ifadelere yer verdi:

Klavye - internet - sosyal medya - bilgisayar - Sputnik Türkiye
YAŞAM
Mayıstan itibaren geceleri internet kotası yok
“Bilindiği üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere AKK'ya tabi olan tüm internet (Fiber ve xDSL) paketlerinde değişikliğe gidilmesine karar vermiştir. BTK'nın bu kararında, AKK geçildikten sonra dahi internet kullanıcılarının minimum veri indirme hızlarının, bulundukları tarifeye/pakete göre kademeli olarak belirleneceği ifade edilmiştir. Turkcell olarak sunduğumuz paketlerimizde, sosyal medya ve internetteki haberlerde yer aldığı gibiBTK'nın yeni mevzuatına göre belirlenen hız kademelerigeçildikten sonra tüketilen her 1 GB için ekstra ücret talep edilmesi şeklinde bir karar ya da uygulama bulunmamaktadır.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала