Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

CHP'li Sağlar'dan Kılıçdaroğlu'na: Kendisi tek adam oldu

© AA / ArşivFikri Sağlar
Fikri Sağlar - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
CHP Parti Meclisi üyesi ve milletvekili Fikri Sağlar, "(Parti lideri Kemal) Kılıçdaroğlu referandum kampanyasında 'tek adama karşıyız' propagandası yaptı ama kendisi tek adam oldu" dedi.

CHP'de referandumun ardından Kılıçdaroğlu'na ilişkin açıklamalar hız kesmeden devam ediyor.

Baykal'ın "2019'da aday olmayacaksa bırakmalı" sözleri tartışma yaratırken, Akşam gazetesine konuşan Fikri Sağlar, "Kılıçdaroğlu referandum kampanyasında 'tek adama karşıyız' propagandası yaptı ama kendisi tek adam oldu" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu-Deniz Baykal - Sputnik Türkiye
Baykal: Kılıçdaroğlu 'Cumhurbaşkanı adayıyım' derse, arkasında oluruz
İhsanoğlu'nun çatı adaylığını hatırlatan Sağlar, "Çatı aday bize zorla dayatıldığı için de örgüt sokakta zorunlu olarak destek verdi. Ekmeleddin İhsanoğlu ismini kimin çıkardığını partinin PM üyesi olmama rağmen bilmiyorum. Bu ismi ortaya çıkaranların ve arkasından gidenlerin bedel ödemesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Sağlar'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik sert sözleri şöyle devam etti:

Üstteki yapının değişmesi lazım. Bunu yapabilmek için düzenlemeye ihtiyaç var. CHP lider partisi değil, kadro partisidir. Son 10 yıla baktığımızda CHP lider partisi haline getirilmeye çalışılıyor. Partide tek adamlılığı değiştirmemiz gerekiyor. Söylediğinizde samimi olmadığınızı toplum görürse size güvenmez. Kılıçdaroğlu referandum kampanyasında 'tek adama karşıyız' propagandası yaptı ama kendisi tek adam oldu! Bu şuna benziyor; kadına şiddete karşı çıkıyorsun. Eylemler yapıyorsun ama eve gidip karını dövüyorsun.

Kemal Kılıçdaroğlu, PM'de herhangi bir karar alınmasına izin vermiyor. 6-7 saat tartışıyoruz ancak o, kulağına kim ne fısıldıyorsa kararını ona göre veriyor. 19 Aralık'ta Aylin Nazlıaka, Kılıçdaroğlu'na giderek "Atatürk portresini indiren kişi budur" demiş. 7 Şubat'ta PM'yi toplayıp Aylin Nazlıaka'nın partiden ihracı için bize geldi. Aradan 45 gün geçmiş ve biliyorsun. Bu kişileri çağırıp yüzleştirmiyorsun. Bizleri saatlerce tartıştırıyorsun.

CHP tabanı, eşitlik olsun, barış olsun diye önden gidiyor. CHP yönetimi de onların eteklerine tutunarak arkadan geliyor. Partinin bundan da kurtulması gerekiyor. Bugüne kadar fedakarlık yaparak buralara geldik. Artık fedakarlık yapmayacağız, olağanüstü bir kurultay gerekiyor. Olağanüstü kongre CHP'ye zaman kaybettirir. Onun için bir an önce olağanüstü kurultay yapılmalı.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала