Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Trump'ın 'halefi' Schwarzenegger: Göçmen yasağı bizi aptal gösteriyor

© YouTubeArnold Schwarzenegger ve Donald Trump
Arnold Schwarzenegger ve Donald Trump - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
'Terminatör' filmlerinin unutulmaz aktörü Schwarzenegger, ABD Başkanı Trump'ın hışmına uğrayan göçmenlere sahip çıktı.

Robert De Niro, 22. Saraybosna Film Festivali'nde 'Yaşam Boyu Başarı' ödülüne layık görüldü - Sputnik Türkiye
De Niro'dan Schwarzenegger'a 'Trump' çıkışı
ABD Başkanı Donald Trump ile özdeşleşen ‘Apprentice-Çırak’ programının yeni sunucusu ünlü aktör Arnold Schwarzenegger, Trump’ın göçmen yasağını ağır sözlerle eleştirdi.

Kendisi de Avusturya kökenli bir göçmen olan ve iki kez Kaliforniya Valiliği görevinde bulunan Schwarzenegger, konuk olduğu Extra isimli tv programında, Trump’ın tartışmalı başkanlık kararnamesini ‘çılgınlık’ olarak niteleyip "Bizi aptal gösteriyor” şeklinde nitelendirdi.

'Terminatör' filmleriyle akıllara kazınan 69 yaşındaki ünlü aktör, "Gidip yeşil kart sahiplerini engellemek! Bu karta sahip olmanız, ABD’nin size burada sürekli çalışma izni vermesi ve daimi vatandaşlık alma yolunda olmanız anlamına gelmektedir… Ben de benzer durumdaydım… Beyaz Saray’ın bu tür iyi hazırlanmamış kararnameler yayınlaması çılgınlık ve bizi aptal gösteriyor" diye konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump - Sputnik Türkiye
Trump, ABD'nin kapılarını kapattı
Arnold Schwarzenegger teröristleri ülkeden uzak tutma ihtiyacını anladığını fakat bunu başka ve doğru bir şekilde gerçekleştirmenin yolları olduğunu söyledi. Trump’ı karar alma süreçlerinde kapsayıcı olmaya çağıran Schwarzenegger, kararname imzalanmadan önce Adalet ile İçişleri Bakanlıklarının fikirlerinin alınmamasını eleştirdi.

ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump görevi devralır devralmaz 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayan ve mevcut mülteci programını askıya alan bir başkanlık kararnamesine imza atmıştı. Trump’ın bu kararı sonrasında havalimanlarında büyük kaos yaşanmış ve protestolar patlak vermişti.

 

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала