Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Erdoğan: F klavye konusunda ilerleyemedik

© AA / Halil SağırkayaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
TÜBA Ödülleri Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Başbakanlığım döneminde kamu kurumlarında F klavye kullanılması talimatı verdim. Aradan geçen yıllara rağmen ilerleyemediğimizi görüyorum" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

F klavye - Sputnik Türkiye
'Türkçe F'e rakip çıktı: E klavye
Çok yalın iki örnek vereceğim. TÜBİTAK bir dönem Pardus isimli yazılım üretti. Bu yazılımın kullanacağı teknoloji bize ait olmadığı Pardus yaygınlık kazanmadı. Aynı şekilde başbakanlığım döneminde kamu kurumlarında F klavye kullanılması talimatı verdim. Aradan geçen yıllara rağmen ilerleyemediğimizi görüyorum.

'KENDİ TEKNOLOJİNİZİ ÜRETEMİYORSANIZ…'

Yerli arama motoru 'Geliyoo' - Sputnik Türkiye
Yerli arama motorunun, sonuçları Google'dan çektiği ortaya çıktı
Her medeniyet kendi teknolojisini, her teknoloji kendi kültürünü ve gereğini üretir. Kendi teknolojinizi üretemiyorsanız onun kültüründe de belirleyici olamazsınız. Bizim kültürümüzde dünyada iyi olan ne varsa onu alıp geliştirmek vardır, reddiye yoktur.

'FETÖ'CÜLER İYİ EĞİTİM ALMIŞ OLABİLİRLER…'

  • (FETÖ) Bu örgütün içindeki akademisyenler, yargı mensupları, polisler, askerler, öğretmenler, iş adamları iyi eğitim almış, fiyakalı okullardan mezun olmuş olabilirler ama bu durum hakikatler karşısındaki körlüklerini, cehaletlerini, kalplerini ve zihinlerini bir şarlatana kiralamış oldukları gerçeğini ortadan kaldırmıyor.

'BİRER MANKURTA DÖNÜŞTÜLER'

  • Pek çok sapkın yapı gibi FETO'cular da yollarını kaybetmişlerdir. Ne olduklarını, kim olduklarını unutarak, her biri sadece sahiplerinin emrettiğini yapan birer mankurta dönmüşlerdir. Öyle ki 15 Temmuz'da bu örgüt mensuplarının yaptıkları ihanetin büyüklüğünü ancak bir asır önceki işgal günleriyle mukayese edebiliriz.

'TBMM'NİN BOMBALANMASIYLA, MECLİS-İ MEBUSAN'IN KAPATILMASI AYNI ŞEY'

  • FETÖ'nün Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombalamasıyla Osmanlı Meclis-i Mebusan'ın kapatılması aynı şeydir. Aynı amaca yöneliktir. Orada bir fark yok. Her ikisi de milli iradenin tecelligahı olan bu kurumları işlemez hale getirerek ülkenin işgaline zemin hazırlama amacı gütmektedir.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала