Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Mübarek'in oğulları için ek hapis talebi reddedildi

© AAHüsnü Mübarek'in oğulları Ala ve Cemal Mübarek
Hüsnü Mübarek'in oğulları Ala ve Cemal Mübarek - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Mısır kamuoyunda "başkanlık sarayları" olarak bilinen davada serbest bırakılan devrik lider Hüsnü Mübarek'in oğulları Ala ve Cemal Mübarek'in, ek hapis cezası almaları için Başsavcılık tarafından yapılan başvurunun reddedildi.

Hüsnü Mübarek'in oğulları Ala ve Cemal Mübarek - Sputnik Türkiye
Hüsnü Mübarek'in oğulları serbest bırakıldı
Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Temyiz Mahkemesi, Ekim 2015'te Kahire Ceza Mahkemesi'nin Hüsnü Mübarek'in oğulları Ala ve Cemal Mübarek'in serbest bırakılmaları yönünde aldığı karara Başsavcılık tarafından yapılan itirazı reddetti.

KARAR NİHAİ

Temyiz Mahkemesinin, Ala ve Cemal'in 8 aya varan ek hapis cezası almaları için yapılan başvuruyu kabul etmeyerek aldığı bu kararın, Mısır yasalarına göre nihai olduğu kaydediliyor. Gerekçeli kararın ise 60 gün içinde açıklanması bekleniyor.

Devrik Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek - Sputnik Türkiye
Mübarek'in hapis cezası onaylandı
Kahire Ceza Mahkemesi, daha önce 'Cumhurbaşkanlığı Sarayı için ayrılan 16 milyon dolarlık ödeneği zimmete geçirme' suçlamasıyla yargılanan Mübarek'in oğulları Cemal ve Ala'nın, aldıkları cezanın bitiş tarihine yaptıkları itirazı kabul etmiş ve sanıkların serbest bırakılması yönünde karar almıştı.

'FAZLADAN YATTILAR'

Avukatları Ferid ed-Delimi, söz konusu duruşmada, "Eski Cumhurbaşkanının oğulları, ihtiyati hapis sürelerini aştı. Daha önce haklarında çıkan 3 yıl ağırlaştırılmış hapis cezası ile ihtiyati olarak hapiste kaldıkları süreyi göz önüne aldığımızda, bu surenin cezadan 6 ay 18 gün fazla olduğunu görüyoruz." demişti.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала