Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Adalet Bakanı Bozdağ'dan ABD'ye FETÖ uyarısı: Önüne geçemezsiniz

© AA / Samuel CorumAdalet Bakanı Bekir Bozdağ
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 18 yıldır ABD'de yapılanmasını sürdürdüğünü belirterek, "Eğer tedbir almazsanız 10 yıl sonra FETÖ'nün ABD'deki yapılanmasının önüne geçemezsiniz" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ - Sputnik Türkiye
Bakan Bozdağ, Fethullah Gülen'in hangi ülkelerde yer arayışı içinde olduğunu açıkladı
ABD'deki temaslarının ikinci gününde Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı Washington Ofisi'nin (SETA DC) organize ettiği programda konuşan Bozdağ, Türkiye'de FETÖ'nün devletteki yapılanmasına dikkati çekti.

FETÖ'nün, Amerikan devletine yerleştirdiği kişilerden de bilgi aldığını dile getiren Bozdağ, "Türkiye'de geçen bir ifadede bahsediliyor, diyor ki Fethullah Gülen, 'Siz Mossad'dan, CIA'den korkmayın, biz onları fanilasının rengine kadar biliyoruz.' Bunları adamlarına sohbet sırasında söylüyor. O örgüt mensupları Türkiye'deki herkese, 'Gün gelecek ABD'de, gün gelecek başka ülkelerde de karar alıcılar ve iş yapıcılar biz olacağız' diyorlar; nihai hedefleri o" ifadelerini kullandı.

'ABD ADALET BAKANI'YLA BİRBİRİMİZİ İYİ ANLADIK'

ABD yönetimini uyararak, FETÖ'nün 18 yıldır ABD'de yapılandığını hatırlatan Bozdağ, "Eğer tedbir almazsanız 10 yıl sonra FETÖ'nün ABD'deki yapılanmasının önüne geçemezsiniz" değerlendirmesinde bulundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ - Sputnik Türkiye
Bozdağ, Gülen için ABD'de: Türkiye'nin hassasiyetleri ilk defa birinci elden bakana iletildi
Bakan Bozdağ, ABD ziyaretinin ana amacının, Fethullah Gülen'in iadesi ve geçici tutuklama talebine yönelik ABD'li yetkililerle görüşmeler yapmak olduğunu anımsatarak, şöyle devam etti:

"Bu konunun Türkiye için öneminin birinci ağızdan ilgili muhatabına iletmek için geldik. Görüşmelerimiz son derece olumlu ve verimli geçti. Bundan kastım, ABD Adalet Bakanı'nın Türkiye'nin hassasiyetlerini ve bu konuya verdiği önemi görüp anlaması ve Türkiye'nin de ABD'nin bu konudaki çalışmalarını yakından görmesi bakımından faydalı olduğunu söyleyebilirim. Birbirimizi daha iyi anladık, daha iyi ölçtük ve daha iyi değerlendirdik diye düşünüyorum."

'FETÖ, YENİ NESİL BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ - Sputnik Türkiye
Bozdağ: ABD için Usame Bin Ladin ne ise Türkiye için de Fethullah Gülen o
FETÖ'nün, eğitim ve din konusundaki çalışmalarıyla erken yaşlardan itibaren gençlere yaklaştığını ve bu şekilde toplumda itibar kazandığını anlatan Bozdağ, dershaneler yoluyla sürecin devam ettiğini, üniversite eğitiminde ve sonrasında da yakın ilgilenme sonucu bu kişilerin örgütün dünya görüşü ve bakış açısını kazandıklarını dile getirerek, "FETÖ, mevcut terör örgütlerinden farklı bir anlayışa sahip yeni nesil bir terör örgütüdür" dedi.

Bakan Bozdağ, "Bir zaman sonra bu örgütün mensupları FETÖ'ye ve Gülen'e bağlı hale geliyor ve öl deyince ölmeyi, öldür deyince öldürmeyi kendisini cennete götürecek bir büyük amel olarak görüyor. Bu çok tehlikeli bir durumdur" ifadelerini kullandı.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала