Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

'Korkunun babası', Trump'ın romanını yazacak

© TwitterStephen King ve Donald Trump
Stephen King ve Donald Trump - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump'a en çok kaarşı olan isimlerden biri olan ABD'li korku romanları yazarı Stephen King, twitter adresinden yaptığı açıklamada bir sonraki korku romanının baş kahramanının Trump olacağını söyledi.

ABD'de 8 Kasım'da gerçekleşecek olan başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olan milyader işadamı Donald Trump'ı en çok eleştiren isimlerden biri olan dünyaca ünlü korku romanları yazarı Stephen King, bir sonraki korku romanının Trump ile iligli olacağını belirtti. Twitter hesabından şaka yollu bir tweet atan King, "Bir sonraki korku hikayem: bir zamanlar Donald Trump adından bir adam başkanlık için yarışıyormuş. Ve ülkede gerçekten onun kazanmasını isteyen insanlar varmış" diye yazdı.

King'in 21 Ekim'de paylaştığı bu tweetin ardında ise hayranları ünlü yazarın daha önceki romanlarında yer alan karakterlerin film uyarlamaları ile Trump'ı montajlayarak hangi karaktere daha çok uyduğu konusunda tweetler atmaya başladı.

'2 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞUN MEŞREBİNE SAHİP'

​Özellikle son aylarda belirli aralıklarla sürekli Trump'ı eleştiren tweetler atan Stephen King, 20 Ekim'deki tweetinde de "Cumhuriyetçiler nükleer silahları 2 yaşındaki bir çocuğun meşrebine sahip birine teslim etmeye çalışıyor. Bu benim asla anlayamayacağım bir şey" diye yazmıştı.

İMZA KAMPANYASINA KATILMIŞTI

​King, mayıs ayında Cumhuriyetçi adaya karşı düzenlenen bir imza kampanyasına katılmış ve Trump için "hükümetin nasıl çalıştığına dair bir fikri olmayan, kavgacı bir aptal" ifadelerini kullanmıştı. Yaklaşık 500 yazar, bu adaylığı onaylamadıklarını kesin bir dille ifade ederek, bunu vicdani bir karşı çıkış olarak nitelendirmişti. Yazarlar karşı çıkışlarını şu cümlelerle ifade etmişti: "Çünkü toplumdaki en aşağı ve şiddet içerikli duygulara hitap eden, takipçileri arasında hiddeti cesaretlendiren, rakiplerini bağırarak susturmaya çalışan, muhaliflerinin gözünü korkutan, kadınları ve azınlıkları aşağılayan bir siyasi adaya karşı hepimiz acil ve güçlü bir cevap vermeliyiz"

'KİTAPLARIMDAKİ KARAKTERLERE BENZİYOR'

Stephen King, 24 Eylül'de Washington'da düzenlenen Ulusal Kitap Fuarı'na konuk olmuş ve burada Washington Post gazetesinin 'Kitap Dünyası' bölümünün editörü Ron Charles'a verdiği demeçte Trump'ın başkan olabilme ihtimalinin kendisini ölesiye korkuttuğunu söylemişti. King ayrıca Trump'ın donuk ve ruhsuz bir aday olduğunui kitaplarındaki karakterleri anımsattığını belirtmişti.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала