Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

İnterneti kesilen Assange'a megafonla haberleri okuyor

© TwitterBobby Mair
Bobby Mair - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
ABD'deki başkanlık seçimlerini etkileyecek özel yazışmaları yayınladığı için ikamet ettiği Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nde kullandığı internet bağlantısı kesilen WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'a dışarıdan özel bir 'internet servis sağlayıcısı' hizmet vermeye başladı.

Julian Assange - Sputnik Türkiye
ABD’den Ekvador’a Assange 'ricası'
ABD'nin Demokrat başkan adayı Hillary Clinton'ın kampanya yöneticisi John Podesta'ya ait e-posta yazışmalarını yayınlamaya devam ettiği için kablosuz internet bağlantısı sınırlanan WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'a 'kişisel bir internet hizmeti' sunuldu. Assange'ın siyasi sığınma hakkı alarak 4 yıldır ikamet ettiği Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nin bulunduğu sokağa gelen İngiliz komedyen Bobby Mair, elindeki megafonla birlikte Assange'a dünyada yaşanan önemli gelişmeleri aktarmaya başladı. Üzerine astığı pankartta "Julian Assange'ın kişisel internet servisi' diye yazan Mair, geçen hafta çarşamba gününden bu yana belirli aralıklarla bu hizmetini sürdürüyor.

BURÇ YORUMLARI VE HAVA DURUMUNU DA OKUYOR

Russia Today (RT) televizyonuna giriştiği bu yeni himetin ayrıntılarını açıklayan Mair, "Assange'ın interneti olmadığı için onu dünya gündeminden haberdar etmek istedim. Berlilrli aralıklarla burçları ve hava durumunu da megafonla okuyorum. Ayrıca Phil Collins'in İngiltere'de yaklaşan konserini haber vermek için bir şarkısını da söyledim ve hatta Brad Pitt ile Angelina Jolie arasındaki son durumu da aktardım" ifadelerini kullandı.

ASSANGE'I GÖRME UMUDU SUYA DÜŞTÜ

Ünlü komedyen, Assange'a Facebook ve Twitter'da trend topic olan konuları da okuduğunu ve tüm bu hizmetleri karşılığında kendisini görebilmek için pencereye çıkmasını rica ettiğini ama Assange'ın çıkmadığını belirtti. "Her gün haberlerde gördüğüm ve tüm dünyanın konuştuğu birini yakından görmek ilginç olurdu. Ama maalesef bunu başaramadım" dedi.

İNTERNETE TEKRAR ERİŞME TAKTİKLERİ VERDİ

Julian Assange - Sputnik Türkiye
Ekvador hükümeti, Assange’ın internetini kestiğini kabul etti
RT İngiltere'de yayınlanan 'News Thing' isimli programın da sunucusu olan Mair, Assange'ı görebilmek için ona kablosuz internet bağlantısını yeniden aktifleştirmek için bazı yöntemler de sıraladı. Mane, "Kablosuz internet bağlantısından bağlanamadığına göre elçilik büyük ihtimalle şifresini değiştirdi. Ona yeni şifreyi bulabilmesi için bazı tahminler sıraladım. Mesela Ekvador'un başkenti Quito, 'Güney Amerika' veya 'Nefis kahve' olabilir.

PROGRAMINDA YAYINLAYACAK

Mane, sunucusu olduğu 'News Thing' programı için hazırladığı, Assange'a internet haberleri verirken çekilen görüntüleri yayınlayacak. Öte yandan Assange'ın komedyenin bu 'iyi niyetli' çabalarından haberdar olup olmadığı ise bilinmiyor.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала