Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Siviller, Musul'u hızla terk ediyor

Abone olTelegram
Irak ordusu ve Peşmerge Güçleri'nin başlattığı Musul operasyonu devam ederken siviller ise Musul'dan kaçmaya devam ediyor. Bugün, Musul'un kuzeyinde 300 sivil kaçarak Peşmerge güçlerine sığındı.
© Sputnik / Hikmet DurgunOperasyon, Musul'un kuzeyinde ve güneydoğusunda devam ederken, koalisyon güçleri Musul çevresindeki IŞİD hedeflerine yönelik yoğun bir hava saldırısı gerçekleştiriyor.
Musul'dan sivil kaçışlar sürüyor - Sputnik Türkiye
1/7
Operasyon, Musul'un kuzeyinde ve güneydoğusunda devam ederken, koalisyon güçleri Musul çevresindeki IŞİD hedeflerine yönelik yoğun bir hava saldırısı gerçekleştiriyor.
© Sputnik / Hikmet DurgunPeşmerge, Navera bölgesinde ilerlerken, bugün öğle saatlerine doğru Musul'un kuzeyinde yer alan yaklaşık 300 sivil IŞİD'ten kaçarak Peşmerge güçlerine sığındı.
Musul'dan sivil kaçışlar sürüyor - Sputnik Türkiye
2/7
Peşmerge, Navera bölgesinde ilerlerken, bugün öğle saatlerine doğru Musul'un kuzeyinde yer alan yaklaşık 300 sivil IŞİD'ten kaçarak Peşmerge güçlerine sığındı.
© Sputnik / Hikmet DurgunXersubat, Ziyade ve Cendur köyünde oturan siviller Peşmerge'nin olduğu alana gelerek kendilerini IŞİD'ten kurtarırken, Peşmerge, sivil insanları araçlarıyla çatışma bölgesinden çıkartarak Duhok kentinde sivil mülteciler için yapılan kampa götürdü.
Musul'dan sivik kaçışlar sürüyor - Sputnik Türkiye
3/7
Xersubat, Ziyade ve Cendur köyünde oturan siviller Peşmerge'nin olduğu alana gelerek kendilerini IŞİD'ten kurtarırken, Peşmerge, sivil insanları araçlarıyla çatışma bölgesinden çıkartarak Duhok kentinde sivil mülteciler için yapılan kampa götürdü.
© Sputnik / Hikmet DurgunÇoğu Arap ve Kürt olan kaçan siviller arasında çocuk ve kadınlar da yoğunluklu olarak bulunuyor. Kurtarılan sivillere Peşmerge güçleri su ve gıda verirken, çoğu sivilin bitkin olduğu görüldü.
Musul'dan sivil kaçışlar sürüyor - Sputnik Türkiye
4/7
Çoğu Arap ve Kürt olan kaçan siviller arasında çocuk ve kadınlar da yoğunluklu olarak bulunuyor. Kurtarılan sivillere Peşmerge güçleri su ve gıda verirken, çoğu sivilin bitkin olduğu görüldü.
© Sputnik / Hikmet DurgunSiviller arasındaki bazı kadınlar yüzlerini kapatırken, bazı çocuklar ise korkudan ağladı.
Musul'dan sivil kaçışlar - Sputnik Türkiye
5/7
Siviller arasındaki bazı kadınlar yüzlerini kapatırken, bazı çocuklar ise korkudan ağladı.
© Sputnik / Hikmet DurgunPeşmerge yetkilileri, göç dalgasının yakın zamanda çok daha fazla artacağından emin olduklarını belirttiler.
Musul'dan sivil kaçışlar - Sputnik Türkiye
6/7
Peşmerge yetkilileri, göç dalgasının yakın zamanda çok daha fazla artacağından emin olduklarını belirttiler.
© Sputnik / Hikmet DurgunKaçan siviller IŞİD zulmünden kurtuldukları için çok sevindiklerini ve kaçmak isteyen yüzbinlerce insanın bulunduğunu söylediler.
Musul'dan sivil kaçışları sürüyor - Sputnik Türkiye
7/7
Kaçan siviller IŞİD zulmünden kurtuldukları için çok sevindiklerini ve kaçmak isteyen yüzbinlerce insanın bulunduğunu söylediler.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала