- Sputnik Türkiye
YAŞAM
Türkiye ve dünyadan ilgi çekici yaşam haberleri, toplumsal olaylar, güncel araştırmalar, fotoğraf ve video galerileri.

Brexit, Football Manager’ı da etkiledi

© Sputnik / Alexey Filippov / Fotoğraf bankasına girFutbol
Futbol - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
İngiltere vatandaşlarının AB’den ayrılma kararı, bilgisayar oyunlarını da etkiledi. Football Manager’ın kasım ayında piyasaya çıkacak yeni versiyonuna, Brexit’le ilgili senaryolar da eklendi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, oyunun 2017 versiyonunda oyuncular, İngiltere’nin AB’den çıkışının ’sert’ ya da ‘yumuşak’ olmasına göre takımlarını yönetecek.

İngiltere'nin AB'den çıkışının ‘sert’ olması, ortak pazar ve serbest dolaşım haklarından bir anda vazgeçmesi anlamına gelirken;  ‘yumuşak’ çıkışsa ortak pazar ve serbest haklarının kısmen korunmasını içeriyor.

​GEÇİŞİN 'SERTLİĞİNE' GÖRE OYUNCULARIN DURUMU DEĞİŞECEK

Oyunun yeni versiyonunda, Brexit kararı, oyuncuların transfer ettikleri futbolcuların serbest dolaşım haklarını etkileyecek, aynı zamanda çalışma izinleri, belirli koşulların karşılanması durumunda çıkartılabilecek.

Referandumda AB'den çıkma yanlılarının kazanmasının hemen ardından bu senaryoları düşünmeye başladıklarını söyleyen Football Manager'ın İngiltere Direktörü Miles Jacobson, oyun sırasında oyuncular gerçekleşecek farklı Brexit senaryolarının kulüp yönetimlerini nasıl etkileyeceği konusunda bildirimler alacağını ifade etti. Jacobson, oyunda yer alan farklı senaryolardan birinde İngiltere'nin AB'den ayrılması ve İskoçya'nın bir referandumda bağımsızlığı tercih etmesinin temel alındığını söyledi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала