BM Güvenlik Konseyi (BMGK) - Sputnik Türkiye
POLİTİKA
Türkiye ve dünya politikasından en güncel haberler, açıklamalar

MHP'li Özdağ: Başkanlık sisteminde ısrar edilirse toplum ikiye bölünür

© Fotoğraf : DHAÜmit Özdağ
Ümit Özdağ - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
MHP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, başkanlık sisteminden vazgeçilmesi gerektiğini belirterek, ısrar edilmesi halinde hiç olmadığı kadar büyük bir kutuplaşmanın yaşanacağını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli - Sputnik Türkiye
POLİTİKA
MHP'li Akçay: Bahçeli 'Başkanlık teklifini destekliyoruz' demedi
Kastamonu'da 15 Temmuz darbe girişimi ve başkanlık sistemi hakkında konferans veren Özdağ, "Başkanlık sisteminde ısrardan vazgeçilmesi gerekir. Çünkü yarın başkanlık sisteminde ısrar edilirse, Türk toplumu ortadan ikiye bölünecektir. Hiç olmadığı kadar büyük bir kutuplaşma ortaya çıkacaktır. Bu kutuplaşma o kadar kesin kutuplaşma olacak ki, bunun üzerine her türlü dış ve iç manipülasyonun binmesi mümkün hale gelecektir. Burdan inanın zafer çıkmaz, buradan sadece mağlubiyet çıkar. O da Türkiye için mağlubiyet olur" diye konuştu.

'FETÖ'NÜN ALT YAPISI TASVİYE EDİLİYOR'

FETÖ'ye karşı en kapsamlı operasyonun sürdürüldüğünü ifade eden Özdağ, şunları söyledi:

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli - Sputnik Türkiye
MHP lideri Bahçeli'den teşkilatlara 'FETÖ' uyarısı
"Bugün FETÖ'ye karşı en kapsamlı operasyon düzenleniyor. Değil sadece ordudakiler, toplumun her alanına, devletin her alanına yayılmış şekilde FETÖ'nün alt yapısı tasviye ediliyor. Demek ki FETÖ'nün kendisini savunma refleksi, 15 Temmuz öncesinde olduğundan daha da güçlü. Darbeyle ilgili daha sonra görüştüğüm birçok asker, darbe planının çok iyi çalışılmış olduğunu, her bir bireye verilen görevin çok belirgin bir şekilde tanımlandığını söyledi. Fakat yine de beni rahatsız eden bazı şeyler var. Örneğin darbeye katılan general, amiral ve subay sayısı TSK içindeki FETÖ'cülerin çok küçük bir bölümünü oluşturuyor."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала