Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Kılıçdaroğlu'nun 'dolandırıcı' sözü için takipsizlik kararı

© AA / Elif ÖztürkCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Talip Doğan Karlıbel'in ‘hakaret' iddiasıyla yaptığı suç duyurusu kapsamında başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bu kadar ağır bir olayı Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan hiçbir yurttaş sindiremez. İçişleri ve Adalet Bakanı görevinden ayrılmalı dedi. - Sputnik Türkiye
'Kılıçdaroğlu'nu koruyan polisler FETÖ'cü çıktı'
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca verilen takipsizlik kararında, müşteki Karlıbel'in 4 Şubat 2009 tarihinde, ‘kemalkilicdaroglu.com' adlı internet sitesindeki yayınında Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik hakaret içeren söylemlerde bulunduğu iddiasıyla şikâyetçi olduğu belirtildi.

KILIÇDAROĞLU, ‘TALİP DOĞAN KARLIBEL DOLANDIRICILIK SUÇUNDAN YARGILANARAK HÜKÜM GİYMİŞ BİR KİŞİDİR' DEMİŞTİ

Takipsizlik kararında, Kılıçdaroğlu'nun söz konusu internet sitesindeki yayınında Karlıbel'e hitaben "Talip Doğan Karlıbel dolandırıcılık suçundan yargılanarak hüküm giymiş bir kişidir. Üsküdar Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararına bakıldığında Karlıbel'in gazete ilanı ile yurtdışına işçi gönderileceğini vaat ettiği, ancak işçilerin paralarını aldıktan sonra iş yerini kapatıp kaçtığı, dolandırıcılık suçundan cezaevinde yattığı görülecektir" şeklinde konuştuğu belirtildi.

Dosyanın tetkik edildiği belirtilen takipsizlik kararında, Karlıbel'in dolandırıcılık suçundan yargılanıp kapatılan Üsküdar 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırıldığı, atılı suç nedeni ile de 17 Ekim 1999 ile 13 Eylül 2000 tarihleri arasında tutuklu kaldığının görüldüğü aktarıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu - Sputnik Türkiye
Kılıçdaroğlu’ndan kendisine dava açan Bilal Erdoğan’a: Senin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz
'TÜRK CEZA KANUNU'NDA BELİRTİLEN HAKARET SUÇU KAPSAMINDA DEĞİL'

Takipsizlik kararında, Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik birtakım olumsuz iddialarda bulunduğu gerekçesiyle Karlıbel hakkında mahkeme kararı ile saptanan bir hususu dile getirdiği, sarf ettiği söz ve iddiaların Türk Ceza Kanunu'nda belirtilen hakaret suçu kapsamında olmadığı savunuldu.

Bu nedenle Kılıçdaroğlu hakkında hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı belirtilen takipsizlik kararında, kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği kaydedildi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала