Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Trump çağrılara kulak tıkadı: Hayatım boyunca hiçbir yarıştan çekilmedim

Abone olTelegram
Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Donald Trump, yayınlanan video kayıtlarının ardından kendisine yapılan 'Başkanlık yarışından çekil' çağrılarını "Hayatım boyunca hiçbir yarıştan çekilmedim. Çok güçlü bir desteğe sahibim" diyerek reddetti.

Trump Milwaukee'de halka seslendi - Sputnik Türkiye
Trump'ın kadınlarla ilgili ifadeleri tepki çekti
Cumhuriyetçi aday Trump, 'müstehcen' ifadeler kullandığı video kayıtlarının ardından, partisinin Utah ve Alabama gibi bazı ABD'nin en muhafazakar eyaletlerdeki önde gelen siyasetçilerin kendisine yaptığı 'Başkanlık yarışından çekil' çağrılarına cevap verdi.

ABD medyasına açıklama yapan Trump, yarıştan çekilmesinin 'sıfır ihtimal' olduğunu belirterek "Hayatımda hiçbir yarıştan çekilmedim. Çok güçlü bir desteğe sahibim. Hiçbir zaman mükemmel bir insan olduğumu söylemedim ya da olmadığım biri gibi olmaya çalışmadım" ifadelerini kullandı.

Trump'ın kadınlara yönelik uygunsuz sözlerini içeren videonun yayımlanmasının hemen ardından Temsilciler Meclisi Başkanı, Wisconsin Milletvekili Paul Ryan ve Senato'nun çoğunluk lideri Kentucky Senatörü Mitch McConnell yayımladıkları açıklamada Trump'ı kınamışlardı. 2005 tarihli video, ilk olarak Washington Post gazetesinin internet sitesinde yayınlanmıştı ve Amerikan kamuoyundan büyük tepki çekmesi nedeniyle Trump özür dilemek zorunda kalmıştı.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала