Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Reuters'ın objektifinden Başika Kampı

Abone olTelegram
Uluslararası haber ajansı Reuters, Ankara ile Bağdat arasında krize neden olan Musul yakınlarındaki Başika’da bulunan Zelikan Kampı’nı görüntüledi.
© REUTERS / Thaier Al-SudaniBaşika’daki Zelikan Kampı’nı görüntüleyen Reuters, çoğunluğunu Sünni Arap güçlerin oluşturduğu muhaliflerin katıldığı eğitim sırasında çekilen bir dizi fotoğraflar yayımladı.
Başika’daki Zelikan Kampı’nı görüntüleyen Reuters, çoğunluğunu Sünni Arap güçlerin oluşturduğu muhaliflerin katıldığı eğitim sırasında çekilen bir dizi fotoğraflar yayımladı. - Sputnik Türkiye
1/5
Başika’daki Zelikan Kampı’nı görüntüleyen Reuters, çoğunluğunu Sünni Arap güçlerin oluşturduğu muhaliflerin katıldığı eğitim sırasında çekilen bir dizi fotoğraflar yayımladı.
© REUTERS / Thaier Al-SudaniReuters, kamptaki askeri eğitimin Musul’un IŞİD’den geri alınması için başlatılması planlanan büyük operasyon öncesi devam ettiğine vurgu yaptı.
Reuters, kamptaki askeri eğitimin Musul’un IŞİD’den geri alınması için başlatılması planlanan büyük operasyon öncesi devam ettiğine vurgu yaptı. - Sputnik Türkiye
2/5
Reuters, kamptaki askeri eğitimin Musul’un IŞİD’den geri alınması için başlatılması planlanan büyük operasyon öncesi devam ettiğine vurgu yaptı.
© REUTERS / Thaier Al-SudaniTürk askerleri, kamptaki Sünni Haşd el Vatani güçleri ile Peşmerge’ye askeri eğitim veriyor.
Türk askerleri, kamptaki Sünni Haşd el Vatani güçleri ile Peşmerge’ye askeri eğitim veriyor. - Sputnik Türkiye
3/5
Türk askerleri, kamptaki Sünni Haşd el Vatani güçleri ile Peşmerge’ye askeri eğitim veriyor.
© REUTERS / Thaier Al-SudaniTürkiye, Irak’taki askeri gücünün Bağdat yönetiminin bilgisi dahilinde konuşlandırıldığını belirtirken, Bağdat Türkiye’yi izin almadan asker sayısını artırmakla suçluyor.
Türkiye, Irak’taki askeri gücünün Bağdat yönetiminin bilgisi dahilinde konuşlandırıldığını belirtirken, Bağdat Türkiye’yi izin almadan asker sayısını artırmakla suçluyor. - Sputnik Türkiye
4/5
Türkiye, Irak’taki askeri gücünün Bağdat yönetiminin bilgisi dahilinde konuşlandırıldığını belirtirken, Bağdat Türkiye’yi izin almadan asker sayısını artırmakla suçluyor.
© REUTERS / Thaier Al-SudaniZelikan Kampı’nda 500 civarında Türk askeri olduğu tahmin edilirken, Kuzey Irak da dahil olmak üzere Irak genelindeki Türk asker sayısı ise yaklaşık 2000.
Zelikan Kampı’nda 500 civarında Türk askeri olduğu tahmin edilirken, Kuzey Irak da dahil olmak üzere Irak genelindeki Türk asker sayısı ise yaklaşık 2000. - Sputnik Türkiye
5/5
Zelikan Kampı’nda 500 civarında Türk askeri olduğu tahmin edilirken, Kuzey Irak da dahil olmak üzere Irak genelindeki Türk asker sayısı ise yaklaşık 2000.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала