Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Şoygu: Rusya'nın operasyonlarıyla 1 yılda Suriye'nin geniş bir bölümü teröristlerden alındı

Abone olTelegram
Rus hava güçlerinin Suriye'deki 1 yılını dolduran operasyonlarını değerlendiren Rusya Savunma Bakanı Şoygu, Suriye topraklarının kayda değer bir bölümünün terörist grupların elinden alındığını belirtti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov - Sputnik Türkiye
Kremlin, 1 yılını dolduran Suriye operasyonunun en önemli sonucunu açıkladı
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, 'Rus silahlarının Suriye'de kazanılan deneyim üzerinden geliştirilmesinin tartışılacağı' bir konferansta konuştu.

Şoygu, "Ordumuz Suriye'de bir yıldır savaş görevleri yerine getiriyor. Bu süre içerisinde bu ülkedeki durumu istikrara kavuşturabildik, ülkenin topraklarının kayda değer bir bölümünü uluslararası terörist grupların elinden kurtardık ve tarafları uzlaştırmak için bir Rus merkezi kurduk" dedi.

Öte yandan Şoygu, Rus güçlerinin Suriye'de militan grupları ve altyapılarına hava saldırıları düzenlerken, Suriye halkına insani yardım ulaştırdığını da hatırlattı.

'SURİYE'DEKİ DENEYİMİN GÖZ ÖNÜNDE TUTULMASI ÖNEMLİ'

Suriye'deki operasyonlarda modern Rus silahlarının pek çoğunun çöl koşullarında güvenilir ve etkili olduklarını kanıtladıklarına da vurgu yapan Şoygu, "Suriye'deki deneyim göz önüne alınarak yeni silahların geliştirilmesi önemli" diye konuştu.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала