Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Türkiye'nin Kazan Başkonsolosluğu, Rusya'da gezici konsolosluk hizmeti açıyor

© T.C. Kazan Başkonsolosluğu / FacebookKazan
Kazan - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Rusya'nın Tataristan Cumhuriyeti'nde faliyet gösteren Türkiye'nin Kazan Başkonsolosluğu, bölgede gezici konsolosluk hizmeti açılacağını açıkladı.

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde Türkiye’nin Kazan Başkonsolosluğu’nun 20. yıldönümü çerçevesinde Başkonsolos Turhan Dilmaç’ın kişisel fotoğraf sergisi açıldı. - Sputnik Türkiye
Rusya'da Türkiye'nin Kazan Başkonsolosu'nun fotoğraf sergisi açıldı
Başkonsolosluk, Facebook sayfasından yapılan açıklamada konuyla ilgili şöyle bilgi verildi: "Başkonsolosluğumuz tarafından 13 Ekim 2016 tarihinden itibaren RF Tataristan'ın Tüben Kama (Nijnikamsk) şehrinde gezici konsolosluk hizmeti verilecektir. Gezici konsolosluk hizmetine ilişkin ayrıntılar aşağıda sunulmaktadır:

Gezici konsolosluk hizmetinin verileceği adresi: Territory Promzona No: A-12 A Nijnikamsk (Tüben Kama)
İşlem Günü ve Saatleri: 13 Ekim, Perşembe günü, saat: 09:00-12.00, 13:00-16:00 arası

Gezici konsolosluk hizmetinden mümkün olduğunca çok sayıda vatandaşımızın istifade etmesine önem atfedilmektedir. Bu çerçevede, tarafımızdan gerekli duyurular yapılmakla birlikte, bu duyurunun elektronik erişimi bulunmayan vatandaşlarımızla da paylaşılması şükranla karşılanacaktır.
Etkin ve süratli hizmet sağlanabilmesi için gezici konsolosluk hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın consulate.kazan@mfa.gov.tr adresinden randevu almaları rica olunur.
Sözkonusu hizmet çerçevesinde Başkonsolosluğumuz memurları, 11 Ekim tarihine kadar vatandaşlarımızın işlem taleplerini ilgili evrak/belgeyle birlikte alacak ve işlemler yapıldıktan sonra belgelerini 13 Ekim'de başvuru sahiplerine teslim edecektir.

Kazan Federal Üniversitesi - Sputnik Türkiye
'Kazan Yunus Emre Türkiye Araştırmaları Merkezi çalışmalarına yeniden başlayacak'
Gönderilen e-postalarda Konu/Subject bölümüne gezici konsolosluk hizmeti almak isteyen vatandaşlarımız tarafından 'Randevu Talebi / Gezici Konsolosluk Hizmeti' şeklinde giriş yapılması ve yaptırılması istenen işlemin konusunun e-postada belirtilmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak vatandaşlarımıza ait nüfus cüzdanının (arkalı-önlü) bir örneğinin (PDF formatında tercih edilmekle beraber bu imkânı bulunmayan vatandaşlarımız nüfus cüzdanı örneklerini fotoğraf çekerek de gönderebilirler) e-posta ekinde gönderilmesi önem taşımaktadır. Nüfus cüzdanı örneği olmayan başvurular, nüfus bilgilerine ulaşılamayacağı için randevu sistemine dahil edilemeyecektir.
İşlemlerin gerçekleştirilebilmesi için Nüfus Cüzdanı'nın aslı, pasaportun aslı ve işlem için gereken evrakların asıllarının başvuru esnasında hazır bulundurulması gerekmektedir.
Gerçekleştirilecek konsolosluk işlemleri için ücretler nakit olarak tahsil edilecektir.
Müracaat edilebilecek Konsolosluk İşlemleri:
— Yurtdışı Hizmet Belgesi
— Askerlik İşlemleri (Yalnızca "İlk Erteleme" işlemi)
— Vatandaşlık Bildirimi (Vatandaşlığa Giriş ve Vatandaşlıktan Çıkış işlemleri)
— Nüfus İşlemleri (Evlilik Tescili, Doğum Tescili başvuruları)
Saygıyla duyurulur.
T.C. Kazan Başkonsolosluğu."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала