Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

CHP'li Arık: İngiliz gemisine binerek vatanından kaçanlar...

© AA / Murat KulaTBMM
TBMM - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Lozan'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusu olduğunu belirterek, "Herkes bilmelidir ki Lozan bu ülkeyi parsel parsel satanların, İngiliz gemisine binerek vatanından kaçanların değil, 7 düvele karşı tam bağımsız Türkiye için savaşanların imzaladığı bir antlaşmadır" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek - Sputnik Türkiye
Melih Gökçek'in 'Lozan'da kaybettiklerimiz' diye paylaştığı harita, tur şirketinin sefer haritası çıktı
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TBMM'de yerinden söz alarak, Lozan tartışmalarına tepki gösterdi. Lozan'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusu olduğunu ifade eden Arık, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Türkiye'nin hiç sorunu yokmuş gibi şimdi de Türkiye Cumhuriyeti'nin tapu senedi Lozan Antlaşması'nı tartışmaya başladık. Herkes bilmelidir ki Lozan bu ülkeyi parsel parsel satanların, İngiliz gemisine binerek vatanından kaçanların değil, 7 düvele karşı tam bağımsız Türkiye için savaşanların imzaladığı bir antlaşmadır. Lozan Türk milletine karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış büyük suikastın sonuçsuz kalmasını sağlayan bir zaferdir. Lozan, kendi iktidarlarını sağlama almak için 'Ne istediler de vermedik' diyenlerin değil, 'Ya istiklal ya ölüm' diyenlerin imzaladığı bir metindir. Kısacası Lozan Türkiye Cumhuriyeti'dir."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала