Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Fırat Kalkanı'nda IŞİD hedefleri havadan ve karadan vuruldu

Abone olTelegram
Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında 30 IŞİD hedefine 57 Fırtına atışı yapıldı. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar tarafından da 4 hedef vurularak IŞİD unsurları etkisiz hale getirildi.

Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında, Türkiye, bu sabah 8 tank ile 2 zırhlı personel taşıyıcı (ZPT) araç gönderdi. - Sputnik Türkiye
Türkiye: Fırat Kalkanı operasyonunda 69 hedefe 210 atış yapıldı
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, TSK tarafından, Fırat Kalkanı operasyonunun 35. günündeki gelişmelere ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, bugün Azez-Rai sektöründe muhalif unsurlardan oluşan 5 Özel Görev Kuvvet Grubu'nun güney istikametindeki ileri harekatının saat 18.00 itibarıyla devam ettiği belirtildi.

Muhalifler tarafından, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Rai güneybatıdaki Tall Ar meskun mahallinde tekrar kontrol sağlandığı ve Vukuf güneyindeki hakim bölgenin ele geçirildiği vurgulanan açıklamada, Rai batısındaki Muraygil ve Mare kuzeyindeki Tulaylin meskun mahallerinde kontrol sağlanmasına yönelik harekatın devam ettiği kaydedildi.

IŞİD DRONE'DAN BOMBA ATTI

Açıklamada, IŞİD tarafından, Vukuf bölgesinde bulunan unsurlara, drone'dan atılan bomba ile düzenlenen saldırı sonucu 3 personelin hafif şekilde yaralandığı aktarıldı.

Keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 30 IŞİD hedefine, ateş destek vasıtaları tarafından 57 Fırtına atışı yapıldığı bildirilen açıklamada böylece operasyonun başından bugüne kadar, toplam bin 337 hedefe 5 bin 91 atım yapıldığı belirtildi.

Fırat Kalkanı operasyonu / ÖSO - Sputnik Türkiye
Ahrar’uş Şam, Fırat Kalkanı operasyonuna katılma kararı aldı
Açıklamada, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar tarafından Tall Ar, Amiriyah ve El Eyyubiyah'ta bulunan 4 hedefe 5 milli bomba atıldığı, komuta yeri ve silah mevzi olarak kullanılan 4 binada bulunan IŞİD unsurlarının etkisiz hale getirildiği bilgisi verildi.

Koalisyon güçleri tarafından, Tulaylin bölgesinde tespit edilen IŞİD unsurlarına yönelik yapılan bir hava harekatı sonucunda bir IŞİD unsurunun etkisiz hale getirildiği ifade edilen açıklamada IŞİD unsurlarınca kullanılan bir binanın ise imha edildiği kaydedildi.

Açıklamada, IŞİD'den temizlenen bölgelerde, harekatın başlangıcından bugüne kadar muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından 28 mayın ve 981 el yapımı patlayıcının (EYP) kontrollü olarak etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала