Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a verdiği süre doldu: Ey diktatör bozuntusu...

© AACHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile davalık olduğu ‘diktatör bozuntusu’ sözlerini partisinin grup toplantısında tekrarladı. Kılıçdaroğlu, “Eyy diktatör bozuntusu, benim karnım ağrımıyor. Benim yüreğim ağrıyor” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek "Kendisine salı gününe kadar izin veriyorum. Şu karın ağrısı işini bir açıkla kardeşim, niye açıklamıyorsun? Salı gününe kadar açıkla, karın ağrısını gider, emin ol ben salı günü sana hepsinin cevabını vereceğim" demişti.

Erdoğan ise, Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine, Kayseri Ticaret Odası 120. Onur Yılı etkinliğinde yanıt vermişti. "Şimdi de 'benim karın ağrım neymiş açıkla' diye tutturmuş. Ben bu tür meseleleri konuşmaktan hicap duyuyorum. Bu senin kendi içinde bulunduğun partindeki karın ağrın" diyen Erdoğan, şunları söylemişti:

Kemal Kılıçdaroğlu - Sputnik Türkiye
Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a salı gününe kadar izin veriyorum
‘SEN BİR DEFA BENİM RAKİBİM OLAMAZSIN'

"Senin için sorun olmayabilir ama bizim de ahlakımız gereği dikkat etmemiz gereken sorumluluklarımız var. Bu zat için söylenecek çok şey var ama onun seviyesine inmeyi kendime yakıştıramıyorum. Bulunduğum makam da ona zaten pek de müsaade etmiyor. Salı gününe kadar süre tanımış bana. Sen bir defa benim rakibim olamazsın. Sen öyle bir yerde değilsin. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden 13-14 tane parti bir araya gelip bir cumhurbaşkanı adayı çıkardınız. Sen kendin niye çıkmadın ya? Diğeri niye çıkmadı. Onun için kendisiyle böyle bir şeye girmem mümkün değil. Ne yapacakmış. Elindeki belgeleri açıklayacakmış. Sen oraya çıktığından beri hâlâ belge açıklıyorsun. Ateş olsan cirmin kadar yer yakarsın. Bugüne kadar söylediğin her şey yalan, yanlış çıktı. Özhaseki kardeşim, bundan bayağı para aldı. Ben de para aldım. Hâlâ da alıyorum. Daha çok da alacağız galiba öyle gözüküyor. Herhalde onu da kendi cebinden ödemiyor. Galiba partinin kasasından ödüyor, öyle gözüküyor."

'HÜKÜMETİ DESTEKLİYORUZ'

PYD lideri Salih Müslim - Sputnik Türkiye
Müslim: Cenevre’ye davet edileceğiz ama pozisyonumuz net değil
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye krizinin çözümü için 29 Ocak'ta başlaması planlanan Cenevre Görüşmeleri'ne PYD'nin katılmasına karşı çıkan hükümeti desteklediklerini belirterek,

"PYD, Cenevre'ye katılmasın diyorsun, tamam da Salih Müslim'i Türkiye'ye niye davet ettin o zaman?" diye sordu. Kılıçdaroğlu, Türkmenlerin barış görüşmelerine davet edilmeyeceği yolundaki haberleri hatırlatarak, "Eğer Türkmenleri masaya oturtmazsanız bunun hesabını verirsiniz" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Sayın Mustafa Koç'un zamansız ölümü herkesi üzdü. Gerçekten de Cumhuriyetin yetiştirdiği önemli biri. Mustafa koç sadece üretmedi, sosyal projelere de destek verdi. Koç ailesine sabır ve baş sağlığı diliyoruz. Edebiyat dünyası Tahsin Yücel'i kaybetti. Edebiyat dünyasının başı sağolsun.

‘KAMER GENÇ MİLLETİN VEKİLİYDİ'

Hani deriz ya milletin vekili, Kamer Genç milletin vekiliydi. Genç gerçekten rüzgara karşı yürüyen adamdır. Haksızlıklara tahammül edemiyordu. Tek başına bir muhalefet partisinin yapması gerekenleri yaptı. Kim olursa olsun ezilenlerin, hakkın, insandan yana tavrını koydu. Ailesine baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

‘SAYIN DAVUTOĞLU, SAKIN BİR DAHA AĞZINA ‘KIRMIZI ÇIZGİ'Yİ ALMAYINIZ'

Geçmişin acıları var. Biz geleceğe umutla bakmalıyız. Geçmişten ders alıp, geleceği inşa etmeliyiz. Temel sorunlarımızdan biri dış politikamızdır. Defalarca uyarı yapmamıza rağmen dinlemediler. Türkiye, Suriye konusunda ağır bir yenilgi alınmış. Bizim önerilerimiz Cenevre'de görüşülüyor. Şu anda hükümet bizim geldiğimiz noktada. Ortadoğu'da daha güçlü olmak istiyoruz. Türkmenleri de masaya oturtmaları gerekiyor. Eğer oturturlarsa biz hükümete destek veririz. Sayın Davutoğlu, sakın ağzına bir daha ‘kırmızı çizgi'yi almayınız.

Rusya Devlet Başkanı Sergey Lavrov - Sputnik Türkiye
Lavrov: PYD Cenevre'de olmazsa toplantıdan beklenen sonuç çıkmaz
‘SALİH MÜSLİM'İ TÜRKİYE'YE NİYE DAVET ETTİN O ZAMAN?'

Siz Salih Müslim'i hangi gerekçe ile Türkiye'ye davet ettiniz? Hangi gerekçe ile? Senin lafın, politikan havada kalmıyor mu? İtibarı kaybolan bir Türkiye ile karşı karşıyayız. İtibarımızı kazanmak için bizden ne istenirse yapmaya hazırız. Barış içinde yaşamak istiyoruz. Türkmenleri masaya oturtmazsanız bunun hesabını millete vereceksiniz.

‘EYY DİKTATÖR BOZUNTUSU BENİM KARNIM AĞRIMIYOR'

Neden ahlaktan, namus, şereften söz ediyorsun diyorlar. Bunları bildiğim halde susarsam, bu ülkenin namus ve şerefini nasıl koruyacağım? Oturdunuz, yemin ettiniz. Ben değil, sen ettin. Millete örnek olmak zorundasın. Sen örnek oldun da biz saygısızlık mı yaptık? Birisinin sana bunları hatırlatması lazım. Gazeteciler yazamıyor, vatandaş korkudan söyleyemiyor. Sen ettiğin yemine sadık kalmazsan, vatandaş kanuna sadık kalmaz.

Ben senin rakibin olamam çünkü kimse yolsuzluk ve kul hakkı yemede senin eline su dökemez. Eyy diktatör bozuntusu benim karnım ağrımıyor. Benim yüreğim ağrıyor. Bu diktatör bozuntusunun yüreği işkembesine indiği için bunda yürek yok. Ondan bu memlekete fayda gelmez. 17-25 Aralık'ta yediklerinin midesinde sorun yarattığını gayet net biliyorum. Evet, senin rakibin olamam bende yürek sende işkembe var. Bir ülkenin cumhurbaşkanı böyle eleştirilmemeli doğru ama hak ediyorsa.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала