Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Rusya'nın Ruslan'ı ‘her yolda gidiyor'

Abone olTelegram
Rusya Savunma Bakanlığı, her türlü hava ve zemin koşulunda seyahat kabiliyetine sahip TTM-490 tipi yeni askeri ulaşım aracının görüntülerini yayınladı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Rus JSC Transport ve Nijnıy Novrogod işbirliği ile üretilen ve tayga ormanları ve Kutuplar'daki gibi zorlu iklim koşullarında hiç zorluk çekmeyen TTM-4902 tipi askeri araç Ruslan'ı kamuoyuna tanıttı.

Ruslan 22 kişi ya da 2.5 ton ağırlığında yük taşıyabiliyor. Askeri ve sivil amaçlar için kullanılması planlanan bu araç ayrıca karada saatte 46 kilometre, suda ise saatte 8 kilometre hıza ulaşabiliyor.

Öte yandan Ruslan'ın Arktik bölgesinde petrol çıkarma çalışmalarının gündeme geldiği bir dönemde geliştirilmiş olmasının önemine dikkat çekildi. Nitekim Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, Arktik bölgesindeki topraklarda 30 trilyon değerinde doğal kaynak olduğunu açıklamıştı.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала