Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Zaharova'dan Poroşenko'nun danışmanına: Bana, Nazileri anımsatıyorsunuz

© Sputnik / Fotoğraf bankasına girMariya Zaharova
Mariya Zaharova - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Rus turistleri 'terlikle ezilmesi gereken böceklere' benzeten Ukrayna Devlet Başkan Danışmanı Biryukov, Rusya'da infial yarattı. Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Zaharova, Biryukov'un 'benzetmesi' ile Nazi ideolojisi arasında paralellik kurdu.

Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko'nun danışmanı Yuriy Biryukov, Facebook hesabından yaptığı bir açıklamada, kendi kendine sorduğu 'Ruslardan nefret etmenin gerekli olup olmadığını' sorusuna “Rus turistlerden nefret etmiyorum, onlara karşı minik zararlı bir böceklermiş gibi tiksinti duyuyorum. Bu, tam olarak terlikle üzerlerine basmadan önce duyulan his” yanıtını verdi.

Biryukov'un bu sözlerine yanıt, Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova’dan geldi. Zaharova, açıklamasını yanıtsız bırakmadığı Biryukov'un yaklaşımını Nazi ideolojisine benzetti.

Может, просто не знал? Сегодня в топах новостных сайтов стоял пост советника президента Украины и помощника министра…

Posted by Maria Zakharova on 10 Ocak 2016 Pazar

'NAZİLER DE SLAVLARI TAVŞANLARA BENZETİYORDU'

“Halkları flora ve fauna temsilcileriyle karşılaştırmak yeni bir şey değil” diyen Zaharova, Nazilerin de bir zamanlar Slavları tavşanlara benzettiğini hatırlattı.

Nazi Almanyası lideri Adolf Hitler ile danışmanı Werner Koeppen arasındaki konuşmaların yer aldığı bir kitaptan da alıntı yapan Zaharova, “Nazi Almanyası Komiseri Erich Koch 'bağımsız Ukrayna' fikrini reddetmişti. Ona göre Slavlar tavşan ailesine aitti. Efendileri onları iteklemedikçe kendi başlarına tavşanlık sınıfının üstüne çıkamayacaklardı. Zira çok düzensizdiler” dedi ve ekledi: “Tarihin, kendisini reddedenlerle alay etmesi ne kadar da korkunç!”

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала