Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

İtalya: Türkiye mülteci musluğu değil

Abone olTelegram
İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Türkiye'nin Avrupa'ya mülteci geçişlerini durduracak "bir musluk" olarak görülmemesi gerektiğini söyledi.

Milyarder borsa oyuncusu George Soros - Sputnik Türkiye
Soros: Mülteciler Türkiye'de kalmalı
İtalyan La Stampa gazetesine konuşan Gentilon, Avrupa'nın göç politikası, Schengen ve dolaşım özgürlüğünün kaldırılması tartışmaları gibi konulardaki soruları yanıtladı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, La Stampa muhabiri Ugo Magri'nin "(Göçmenlerin) tutulması konusunda Türkiye'den daha güçlü bir eylem beklenemez mi?" sorusuna Bakan Gentiloni şöyle yanıt verdi:

'KAYBEDİLEN ZAMAN TÜRKİYE'YE İYİ GELMEDİ'

mülteci, kaçak, göçmen, sığınmacı - Sputnik Türkiye
AB, mülteci krizinin çözümü için Türkiye’ye ne teklif etti?
"Göçmen akını durdurulabilir ama Türkiye'nin bir musluk görevi görebileceği yanılgısından kaçınmak gerekir. Her halükârda, AB Türkiye ile bir anlaşmaya vardı ve bu anlaşma Türkiye'nin gelecekteki muhtemel AB üyeliğine yönelik müzakerelerin yeniden canlandırılmasını da öngörüyor. Bu, İtalya'nın 15 yıldır desteklediği bir rota, ama başkaları bunu bloke etmişti. Ve kaybedilen bu zaman Türkiye'ye iyi gelmedi."

İtalyan Bakan, "İtalya Schengen'in sona ermesini kabullenir mi?" sorusuna da "Asla. Bazı AB üyesi ülkelerin Schengen'i askıya alma kararları olağanüstü ve kısa süreli kararlar olarak kalmalı. Ciddi göçmen akışının yeniden başlayacağı ilkbahardan önce sorumlulukların ortaklaşa üstlenilmesi sağlanmalı" diye yanıt verdi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала