Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Güneydoğu'da morglar doldu, belediye cenazeleri alamıyor

© Fotoğraf : DHACizre Devlet Hastanesi
Cizre Devlet Hastanesi - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Şırnak Devlet Hastanesi yönetimi belediyeye bir yazı yazarak, morgda yer kalmadığı için ailelerle görüşülüp cenazelerin alınıp defnedilmesini istedi. Şırnak Belediyesi ise devlet hastanesine gönderdiği cevap yazısında, devam eden sokağa çıkma yasağı ve şartların define uygun olmaması nedeniyle işlem yapamayacaklarını bildirdi.

Şırnak'ta ölen PKK'lı sayısı 55'e çıktı - Sputnik Türkiye
Şırnak'ta cenazeler kar altında bekliyor
Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından Şırnak Belediyesi'ne yazılan resmi yazıda, "Hastanemizde mevcut bulunan cenazelerin morg kapasitesi dolduğundan dolayı defin kağıdı almış olan ailelerin cenazeleri almaları yönünde aileleriyle gerekli iletişimin sağlanarak cenazelerinin defnedilmesi hususunda gerekli önlemlerin alınması hususunda gereği bilgilerinize arz ederim" denildi.

Belediye ise bugün devlet hastanesine gönderdiği cevap yazısında, görüşülen ailelerin cenazelerini Cizre ve Silopi'de defnetmek istediğini ancak, iki ilçede devam eden sokağa çıkma yasağı ve şartların define uygun olmaması nedeniyle belediyenin yapacak bir işlemi olmadığını bildirdi.

'TOPLAM 35 CENAZE VAR'

Silopi'de öldürülen 3 kadın - Sputnik Türkiye
Silopi'de 3 kadın siyasetçi öldürüldü
Şırnak Belediye Eş Başkanı Serhat Kadırhan, ailelerin isteği doğrultusunda hareket edeceklerini, bu nedenle cenazelerin alınıp Şırnak'ta defnedilmesinin mümkün olmadığını söyledi ve ekledi:

"Zaten çıkarılan yönetmelik de kanuna aykırıdır. Şu anda Şırnak Devlet Hastanesi morgunda 13 cenaze var, Silopi ve Cizre morgları ile birlikte toplam 35 cenaze bulunmaktadır."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала