Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Erdoğan: Saldırı, Başika'yla ilgili kararın ne kadar isabetli olduğunu gösterdi

© AA / Berk ÖzkanRecep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak'ın Musul kenti yakınlarında bulunan Başika Kampı'na yapılan IŞİD saldırısıyla ilgili olarak "Bu saldırı kampla ilgili kararın ne kadar isabetli olduğunu ortaya koydu" dedi.

Türk askeri - Sputnik Türkiye
Başika kampına saldıran 17 IŞİD militanı öldürüldü
Gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi:

“Bu durum, Başika kampıyla ilgili atılan adımın ne kadar isabetli bir karar olduğunu ortaya koyuyor. Şu anda da silahlı kuvvetlerimizin oradaki üste bulunması ve o eğitimi veren subaylarımızın bu tür sızma harekatı veya saldırı, bu tür şeyler karşısında da her an her şeye hazırlıklı olduğu da ortada. Zaten daha önce de ifade ettiğim gibi buraya giden güçlerimiz, bir yerde bu eğitimi veren özellikle subaylarımıza, görevlilerimize, onlara koruma amacıyla gitmiş olan ekiplerdir. Onlar da gereğini gerektiği zamanda yapıyor, yapacaktır."

ERDOĞAN RUSYA'NIN TERÖR OPERASYONLARINI ELEŞTİRMEYİ SÜRDÜRDÜ

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral İgor Konaşenkov - Sputnik Türkiye
Rusya: Türkiye'ye giden IŞİD tankerlerini vurduk
Rusya'nın Suriye'de teröristlere karşı Suriye'nin yaptığı hava operasyonlarını eleştirmeyi sürdüren Erdoğan, "Rusya, 'Bizi Suriye Hükümeti çağırdığı için biz oradayız' diyor. Şu anda Suriye'deki hükümet meşru bir hükümet değil ki. 'Efendim BM öyle kabul ediyor'…. Kabul edebilir ama siz her çağrıldığınız yere gitmek zorunda değilsiniz. Gürcistan'a niye girdiniz zamanında? Çağrıldığınız için mi girdiniz? Ne işiniz vardı Gürcistan'da? Ukrayna'ya çağrıldığınız için mi girdiniz? Ne için girdiniz Ukrayna'ya?" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'A GÖRE RUSYA IŞİD'LE MÜCADELE ETMİYOR

Rusya'nın IŞİD'e karşı mücadele etmediğini öne süren Erdoğan, "Suriye'de de diyorlar ki 'Biz DAEŞ'e karşı orada bir mücadele veriyoruz'. Hayır, Rusya şu anda DAEŞ'e karşı Suriye'de mücadele vermiyor. Tam aksine orada ılımlı muhalefete karşı, hepsinden öte bizim Türkmen soydaşlarımıza yoğun bir şekilde işte Türkmen dağlarında… Dün Bayırbucak Türkmenlerini kabul ettim, temsilcilerini kabul ettim. Onlarla görüşmem oldu. Hepsi açıkça bunları anlatıyorlar. 'Yoğun bir şekilde şu anda bizim köylerimizi vuruyorlar' diyorlar. Yapılan iş şu anda bu ve maalesef ciddi manada bir dezenformasyonla dünya aldatılmak isteniyor" iddiasında bulundu.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала