GÖRÜŞ

TTB: Diyarbakır'daki doktorlar ailelerine kadar hedefte

TTB: Diyarbakır'daki doktorlar ailelerine kadar hedefte
Abone olTelegram
Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde güvenlik personelinin tedavi edilmediğine yönelik sosyal medyada başlayan tartışmanın hükümete yakın bir gazete tarafından manşete taşınması gündemin ilk maddeleri arasına girdi. RS FM'de konuşan TTB Diyarbakır Temsilcisi Cengiz Günay "Var olan savaşla paralel olarak hedef gösterilmemiz düşündürücü" dedi.

Çatışmaların yaşandığı Diyarbakır'da hükümete yakın gazeteler, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yaralı gelen polis ve askere müdahale edilmediği ve ilgisiz davranıldığına dair haberi manşetlerine taşıdı. Konu üniversite yönetimi tarafından yalanlandı. Türk Tabipler Birliği Diyarbakır  Temsilcisi Cengiz Günay da söz konusu haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

RS FM'de Yavuz Oğhan'ın hazırlayıp sunduğu 'Bidebunudinle' programına katılan Günay, Cizre'de bir yaralıya müdahale ederken yaşamını yitiren doktor Aziz Yılar'ı hatırlatarak, "Hedef gösteriliyoruz. Suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı - Sputnik Türkiye
Rusya: Türkiye'nin Kürtlere karşı politikası çok sayıda sivilin ölmesine neden olacak
Günay, "Özellikle bir gazetede bir hastanemize çok asılsız iddialarla saldırılara başladı. Aslında sağlıkçıları hedef alan saldırıların artması bölgede yürütülen çatışmalarla paralel olması da hepimizi düşündürüyor. 14 gündür çatışmalar dursun bu savaş bitsin diye Diyarbakır'da sağlık emekçileri olarak nöbet tutmaktayız. Bizi hedef konumuna getirmek istiyorlar. Gece demeden gündüz demeden efor sarf ediyoruz. Bir arkadaşımız hastaya müdahale ederken Cizre'de kafasından vurularak hayatını kaybetti. Biz böyle zor koşullar altında çalışıyoruz kimsenin arkadaşlarımızın moralini bozmaya hakkı yok. Suç duyurusunda da bulunduk" diye konuştu.

'MAKSATLI HABERLERE SON VERİLSİN'

Diyarbakır - Sputnik Türkiye
'Barış Grubu' Diyarbakır'dan çağrı yaptı
Sürecin takipçisi olduklarını vurgulayan Günay, devlet yeklilerini de sorunun üzerinde durmaya çağırdı.

"Personelller başharfleri verilerek ailelerine kadar hedef gösteriliyor" diyen Günay, savcılıktan iddiaların araştırılmasını istediklerinin de altını çizdi ve "Eğer yasadışı bir durum varsa savcılık gereğini yapsın ama yoksa bu maksatlı haberlere bir son verilsin" ifadelerini kullandı.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала