Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

CHP'den Erdoğan'a: Dış politika kabadayılık işi değildir

© AAMehmet Bekaroğlu
Mehmet Bekaroğlu - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, "Cumhurbaşkanı içeride dış politikayı alabildiğine kullanıyor. Dış politika kabadayılık işi değildir" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin nasıl bir boyuta geleceği konusundaki görüşünün sorulması üzerine, Rus savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili çelişkili davranıldığını, hükümetin yanlış politikalarıyla Suriye'deki sorunu, Türkiye'nin iç sorunu haline getirdiğini vurguladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 15 ülkenin büyükelçileri ile Kremlin'de görüştü - Sputnik Türkiye
Putin: Türkiye, bilinçli olarak ilişkileri çıkmaza sürüklüyor gibi görünüyor
‘HÜKÜMETİN POLİTİKASI BÜTÜNÜYLE YANLIŞ'

Hükümetin bölgedeki dış politikasının da bütünüyle yanlış olduğunu belirten Bekaroğlu, Rusya ile yaşanan krizin ciddi bedellerinin olacağını söyledi.

‘YANLIŞ YAPILDI'

Bekaroğlu, "CHP'nin, Türkiye'nin bir şekilde herhangi bir ülke tarafından tehdit edilmesine, sınırlarının ihlal edilmesine gerekli cevabın verilmesinden yana olduğunu ve verilen cevabı bu anlamda desteklediğini ifade etmek isterim. Fakat buraya gelene kadar yapılanlar yanlış" diye konuştu.

Suriye Enformasyon Bakanı Umran Zuabi - Sputnik Türkiye
Suriye: Türkiye petrol çıkarları yüzünden Rus uçağını düşürdü
‘HIRSLARLA DIŞ POLİTİKA YÜRÜMEZ'

Kişilerin hırsları ve hayalleriyle dış politika yürütülemeyeceğini belirten Bekaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin şu anda yürütmekte olduğu dış politikanın gerçekliklerle ilgili olmadığını ve akılla bağdaşmadığını söyledi.

‘ERDOĞAN DIŞ POLİTİKAYI İÇERİDE KULLANIYOR'

Hükümeti ilkesel davranmaya, aklıselimle davranmaya, dış politikayı içeriye malzeme etmemeye çağırdıklarını kaydeden Bekaroğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı içeride dış politikayı alabildiğine kullanıyor. Dış politika kabadayılık işi değildir" dedi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала