Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Şeyh Tamim: Katar hükümeti bundan böyle otlakçıları beslemeyecek

© Fotoğraf : Ria NovostiKatar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad El Sani
Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad El Sani - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad El Sani, ülke hükümetinin artık vatandaşlarının tüm ihtiyaçlarını karşılayamayacağı konusunda uyarıda bulundu. Emir, vatandaşlarını güçlü bir ülke inşa etmek için kişisel çaba göstermeye çağırdı.

Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad El Sani, Danışma Kurulu'nda yaptığı konuşmada, ülkede uzun yıllar boyunca yaşanan benzeri görülmemiş gelir seviyesinin bazı kişileri tamamen devlet yardımlarına bağımlı yaptığını söyledi.

Devletin cömert yardımlarının, bazı bireylerin "girişimde bulunma ve ilerici olma" motivasyonunu düzleştirdiğini belirten 35 yaşındaki Katar lideri, kamu harcamalarında yapılacak kesintilerin, vatandaşları "kendini kandırmada işinden kurtaracağını" kaydetti.

Katar Emiri, önümüzdeki yılın bütçesini açıklamasa da konuşması, harcamaların önemli ölçüde azaltılacağını gösteriyor.

Tamim El Sani, "Önümüzdeki yılın bütçesi, kamu harcamalarının verimliliği üzerinde yoğunlaşacak. Başka bir hedefimiz, ekonomiyi çeşitlendirmek için petrol dışı sektörlerin büyümesini ve gelişimini desteklemektir" dedi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала