Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Putin Ulusal Birlik Günü'nde

Abone olTelegram
Ulusal Birlik Günü kutlamalarına Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin damgasını vurdu.

Rusya bugün Moskova'nın 1612'de Kuzma Minin ve Dmitriy Pojarskiy öncülüğündeki milisler tarafından Polonyalı işgalcilerden kurtarılmasına adanan 4 Kasım Ulusal Birlik Günü'nü kutladı. Kutlamalar çerçevesinde yürüyüş ve mitingin yanı sıra konserler gerçekleştirildi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Patrik Kiril ile birlikte Kızıl Meydan'daki törende Dmitri Pojarski ve Kuzma Minin anıtı önüne çiçek bıraktı.

© REUTERS / Alexander Nemenov Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Patrik Kiril ile birlikte Kızıl Meydan’daki törende Dmitri Pojarski ve Kuzma Minin anıtı önüne çiçek bıraktı.
Putin Ulusal Birlik Günü'nde Patrik Kiril ile - Sputnik Türkiye
1/5
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Patrik Kiril ile birlikte Kızıl Meydan’daki törende Dmitri Pojarski ve Kuzma Minin anıtı önüne çiçek bıraktı.
© Sputnik / Mihayil KlimentovUlusal Birlik Günü şerefine düzenlenen Rusya tarihinin anlatıldığı bir serginin açılışında konuşan Putin “Dünya savaşları, devrimler, kargaşalar yaşandı. Ancak Rus halkı bu şartlarda dahi yaşamaya devam etti, çalıştı, keşifler yaptı, tehlike anlarında birliğini korudu, Büyük Vatan Savaşı’nı atlattı. Ayrıca sadece ayakta durmayı değil, devletini korudu, güçlendirdi ve huzuru sağladı” dedi.
Putin Ulusal Birlik Günü'nde çiçek bıraktı - Sputnik Türkiye
2/5
Ulusal Birlik Günü şerefine düzenlenen Rusya tarihinin anlatıldığı bir serginin açılışında konuşan Putin “Dünya savaşları, devrimler, kargaşalar yaşandı. Ancak Rus halkı bu şartlarda dahi yaşamaya devam etti, çalıştı, keşifler yaptı, tehlike anlarında birliğini korudu, Büyük Vatan Savaşı’nı atlattı. Ayrıca sadece ayakta durmayı değil, devletini korudu, güçlendirdi ve huzuru sağladı” dedi.
© KREMLİNRus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin, Rusya Katolik Kilisesi'nden Piskolos Paolo Pezzi gibi isimler törende Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e eşlik etti.
Putin Ulusal Birlik Günü'nde - Sputnik Türkiye
3/5
Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin, Rusya Katolik Kilisesi'nden Piskolos Paolo Pezzi gibi isimler törende Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e eşlik etti.
© KREMLİNPutin, Ulusal Birlik Günü'nde gençlerle fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.
Putin Ulusal Birlik Günü'nde - Sputnik Türkiye
4/5
Putin, Ulusal Birlik Günü'nde gençlerle fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.
© Fotoğraf : KREMLİNKızıl Meydan’daki Dmitri Pojarski ve Kuzma Minin anıtına çiçek bıraktıktan sonra töreni izleyen genç aktivistlerle sohbet eden Putin, 'Vatansever Gençler Merkezi’ üyelerinin ‘selfie’ ricasını kırmadı. Putin, asker kostümü içindeki gençlerle fotoğraf çektirdi.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin - Ulusal Birlik Günü - Sputnik Türkiye
5/5
Kızıl Meydan’daki Dmitri Pojarski ve Kuzma Minin anıtına çiçek bıraktıktan sonra töreni izleyen genç aktivistlerle sohbet eden Putin, 'Vatansever Gençler Merkezi’ üyelerinin ‘selfie’ ricasını kırmadı. Putin, asker kostümü içindeki gençlerle fotoğraf çektirdi.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала