Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerle kutlandı

Abone olTelegram
30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta etkinliklerle kutlandı. İlk tören Anıtkabir'de yapıldı. Törene geçici hükümetin bakanları da katıldı.

Anıtkabir'deki tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan, Tuğrul Türkeş, yüksek yargı kurumu başkanları, Geçici Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları ve diğer devlet erkanının Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atatürk'ün mozolesine, üzerinde ay yıldız motifleri bulunan çelenk bırakmasının ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

BEŞTEPE'DE KUTLAMALARI KABUL ETTİ

Anıtkabir'deki törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, "başkomutan" sıfatıyla Beştepe'de kutlamaları kabul etti.

Resmi törenlerin son durağı ise Atatürk Kültür Merkezi oldu. Törene üzeri açık bir klasik otomobille gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tribünleri selamladı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Erdoğan, bir 30 Ağustos töreninde ilk kez halka seslendi.

Törene Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı da katıldı. Yerli Altay tankının da yer aldığı geçit töreninde yine yerli üretim olan Atak helikopteri ve Hürkuş uçağı da gösteri uçuşu yaptı. Törenin sonunda yapılan Türk Yıldızları'nın gösteri uçuşu ise nefesleri kesti.

© AA / Murat Kula30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Anıtkabir'de tören düzenlendi. Tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan, Tuğrul Türkeş, yüksek yargı kurumu başkanları, Geçici Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları ve diğer devlet erkanının Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başladı.
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü - Sputnik Türkiye
1/6
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Anıtkabir'de tören düzenlendi. Tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan, Tuğrul Türkeş, yüksek yargı kurumu başkanları, Geçici Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları ve diğer devlet erkanının Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başladı.
© AA / Erçin Top30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi tören alanında resmigeçit düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. (Erçin Top - Anadolu Ajansı)
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü - Sputnik Türkiye
2/6
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi tören alanında resmigeçit düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. (Erçin Top - Anadolu Ajansı)
© AA / Erçin Top 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi tören alanında resmigeçit düzenlendi.
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü - Sputnik Türkiye
3/6
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi tören alanında resmigeçit düzenlendi.
© AA / Bülent Doruk30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle İstanbul Vatan Caddesi'nde tören düzenlendi.
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü - Sputnik Türkiye
4/6
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle İstanbul Vatan Caddesi'nde tören düzenlendi.
© AA / Emin Mengüarslan30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü İzmir'de törenlerle kutlandı. Tören sonrası vatandaşlar, geçiş yapan askerleri selamladı.
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü - Sputnik Türkiye
5/6
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü İzmir'de törenlerle kutlandı. Tören sonrası vatandaşlar, geçiş yapan askerleri selamladı.
© AA / Murat Kula30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla düzenlenen törenin ardından Anıtkabir vatandaşların ziyaretine açıldı.
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü - Sputnik Türkiye
6/6
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla düzenlenen törenin ardından Anıtkabir vatandaşların ziyaretine açıldı.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала