Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Rusya'nın 2018 FIFA Dünya Kupası şehirleri

Abone olTelegram
21. FIFA Dünya Kupası Şampiyonası 2018 yılında Rusya Federasyonu’nda gerçekleşecek.

21. FIFA Dünya Kupası Şampiyonası 2018 yılında Rusya Federasyonu’nda gerçekleşecek. Turnuvalar için her biri hem tarihi, hem turistik önem taşıyan 11 şehir seçildi. Yekaterinburg, Nijnıy Novgorod, Kazan, Soçi, Volgograd, Samara, Rostov-na-Donu, Moskova, St. Petersburg, Kaliningrad ve Saransk FIFA Dünya Kupası’na ev sahibi yapacak Rusya kentleri.

© FlickrRusya’nın başkenti Moskova, bu kez de FIFA maçlarıyla gündeme gelecek. Dünya Kupasının maçları, Moskova’daki Lujniki Stadyumu ve Otkrıtiye Arena’da oynanacak.
2018 FIFA Dünya Kupası - Moskova - Sputnik Türkiye
1/11
Rusya’nın başkenti Moskova, bu kez de FIFA maçlarıyla gündeme gelecek. Dünya Kupasının maçları, Moskova’daki Lujniki Stadyumu ve Otkrıtiye Arena’da oynanacak.
© Sputnik / Alexei Danichev / Fotoğraf bankasına girRusya’nın kültür başkenti ve Venedik’i olarak anılan St. Petersburg’da inşa edilen ve 2016 yılında açılacak 66 bin kişilik Zenit Arena, 2018 FIFA Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapacak.
2018 FIFA Dünya Kupası - St Petersburg - Sputnik Türkiye
2/11
Rusya’nın kültür başkenti ve Venedik’i olarak anılan St. Petersburg’da inşa edilen ve 2016 yılında açılacak 66 bin kişilik Zenit Arena, 2018 FIFA Dünya Kupası maçlarına ev sahipliği yapacak.
© FlickrRusya’nın en yüksek nüfuslu dördüncü kenti olan Yekaterinburg, 18. yüzyılda kurulmuştu ve günümüzde Ural Federal Bölgesi’nin yönetim birimi halinde. Şehirdeki 27 bin kişilik Yekaterinburg Stadyumu (Sentralnıy Stadyum) FIFA maçlarının oynanacağı stadyumlardan biri.
2018 FIFA Dünya Kupası - Yekaterinburg - Sputnik Türkiye
3/11
Rusya’nın en yüksek nüfuslu dördüncü kenti olan Yekaterinburg, 18. yüzyılda kurulmuştu ve günümüzde Ural Federal Bölgesi’nin yönetim birimi halinde. Şehirdeki 27 bin kişilik Yekaterinburg Stadyumu (Sentralnıy Stadyum) FIFA maçlarının oynanacağı stadyumlardan biri.
© FlickrRusya’nın Moskova, St. Petersburg, Novosibirsk ve Yekaterinburg’dan sonraki beşinci büyük şehri Nijnıy Novgorod, ünlü yazar Maksim Gorki’nin memleketiydi. Nijnıy Novgorod, günümüzde de Rusya’nın önemli bir ticari merkezi olarak, en hareketli şehirlerinden. Kentte Dünya Kupası için 44 bin 899 kişi kapasiteli, bir stadyum inşa edilecek.
2018 FIFA Dünya Kupası -  Nijnıy Novgorod - Sputnik Türkiye
4/11
Rusya’nın Moskova, St. Petersburg, Novosibirsk ve Yekaterinburg’dan sonraki beşinci büyük şehri Nijnıy Novgorod, ünlü yazar Maksim Gorki’nin memleketiydi. Nijnıy Novgorod, günümüzde de Rusya’nın önemli bir ticari merkezi olarak, en hareketli şehirlerinden. Kentte Dünya Kupası için 44 bin 899 kişi kapasiteli, bir stadyum inşa edilecek.
© FlickrVolga nehri havzasının ortalarında yer alan Kazan, bir kültür şehri olarak tanınıyor. FIFA Dünya Kupası’nı, Kazan’daki 45 bin kişilik Kazan Arena ağırlayacak.
2018 FIFA Dünya Kupası - Kazan - Sputnik Türkiye
5/11
Volga nehri havzasının ortalarında yer alan Kazan, bir kültür şehri olarak tanınıyor. FIFA Dünya Kupası’nı, Kazan’daki 45 bin kişilik Kazan Arena ağırlayacak.
© Sputnik / Konstantin Chalabov / Fotoğraf bankasına girRusya’nın en büyük denizli dinlenme alanı Soçi, FIFA maçlarına ev sahipliği yapacak bir diğer Rusya şehri. Soçi, 47 bin kişilik Fişt Olimpik Stadyumu ile futbol severlerin ilgisini kendisine toplayacak. Bu arada şehir 2014 yılında Olimpik ve Paralimpik Kış Oyunları’na ev sahipliği yapmıştı.
2018 FIFA Dünya Kupası -  Soçi - Sputnik Türkiye
6/11
Rusya’nın en büyük denizli dinlenme alanı Soçi, FIFA maçlarına ev sahipliği yapacak bir diğer Rusya şehri. Soçi, 47 bin kişilik Fişt Olimpik Stadyumu ile futbol severlerin ilgisini kendisine toplayacak. Bu arada şehir 2014 yılında Olimpik ve Paralimpik Kış Oyunları’na ev sahipliği yapmıştı.
© FlickrRusya’nın Volgograd Bölgesi’nin merkezi olan Volgodrad şehri, Rusya’nın önemli endüstri ve ulaşım merkezlerinden biri. Kentteki Sentralnıy Stadyumu FIFA Dünya Kupası maçları sırasında 35 bin kişiyi ağırlayabilecek.
2018 FIFA Dünya Kupası - Volgograd - Sputnik Türkiye
7/11
Rusya’nın Volgograd Bölgesi’nin merkezi olan Volgodrad şehri, Rusya’nın önemli endüstri ve ulaşım merkezlerinden biri. Kentteki Sentralnıy Stadyumu FIFA Dünya Kupası maçları sırasında 35 bin kişiyi ağırlayabilecek.
© Sputnik / Konstantin Chalabov / Fotoğraf bankasına girRusya’nın Samara Bölgesi’nin başkenti Samara, sanayi ve kültür merkezi halinde. Aynı zamanda ünlü yazar Aleksey Tolstoy'un da yaşadığı bir şehir. 44 bin 918 kişilik Samara Stadyumu’nun (Cosmos Arena), 2018 FIFA Dünya Kupası’na kadar yapılmış olması planlanıyor.
2018 FIFA Dünya Kupası - Samara - Sputnik Türkiye
8/11
Rusya’nın Samara Bölgesi’nin başkenti Samara, sanayi ve kültür merkezi halinde. Aynı zamanda ünlü yazar Aleksey Tolstoy'un da yaşadığı bir şehir. 44 bin 918 kişilik Samara Stadyumu’nun (Cosmos Arena), 2018 FIFA Dünya Kupası’na kadar yapılmış olması planlanıyor.
© WikipediaRostov-Na-Donu şehri Rusya’nın Rostov Bölgesi’nin Don Nehri sahilinde yer alıyor. Tarihi önem taşıyan bu kentte, Dünya Kupası maçları için 45 bin kişilik Rostov-na-Donu Stadyumu’nun inşa edilmesi planlanıyor.
2018 FIFA Dünya Kupası -  Rostov Na Donu - Sputnik Türkiye
9/11
Rostov-Na-Donu şehri Rusya’nın Rostov Bölgesi’nin Don Nehri sahilinde yer alıyor. Tarihi önem taşıyan bu kentte, Dünya Kupası maçları için 45 bin kişilik Rostov-na-Donu Stadyumu’nun inşa edilmesi planlanıyor.
© Sputnik / Konstantin Chalabov / Fotoğraf bankasına girRusya’nın Kaliningrad şehri tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Kentte, 2018 FIFA Dünya Kupası için 45 bin kişi kapasiteli bir stadyum kurulması planlanıyor.
2018 FIFA Dünya Kupası - Kaliningrad - Sputnik Türkiye
10/11
Rusya’nın Kaliningrad şehri tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Kentte, 2018 FIFA Dünya Kupası için 45 bin kişi kapasiteli bir stadyum kurulması planlanıyor.
© Sputnik / Konstantin Chalabov / Fotoğraf bankasına girRusya Federasyonu’nun batısındaki Saransk, sanayi alanında gelişmiş bir şehir. Mordovya Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Saransk’a FIFA Dünya Kupası için Mordovya Arena isimli, 45 bin kişi kapasiteli bir stadyum yapılıyor.
2018 FIFA Dünya Kupası -  Saransk - Sputnik Türkiye
11/11
Rusya Federasyonu’nun batısındaki Saransk, sanayi alanında gelişmiş bir şehir. Mordovya Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Saransk’a FIFA Dünya Kupası için Mordovya Arena isimli, 45 bin kişi kapasiteli bir stadyum yapılıyor.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала