Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

NATO'dan Ukrayna'da itidal çağrısı

Abone olTelegram
NATO, Ukrayna'nın doğusunda tansiyonun düşürülmesi gerektiğini ifade ederek, taraflara itidal çağrısında bulundu.

Ukrayna yeni üniforma - Sputnik Türkiye
'Ordusunu NATO'ya benzetmek isteyen' Ukrayna Sovyet geleneklerini 'çöpe atıyor'
NATO'dan yapılan yazılı açıklamada, NATO'nun Ukrayna'nın doğusunda yaşananları değerlendirdiği belirtilerek, müttefiklerin artan şiddet olaylarından ciddi endişe duyduğu kaydedildi, itidal çağrısında bulunuldu.

Ukrayna'da diplomatik bir çözüme odaklanılması gerektiğinin altı çizilen açıklamada, bölgedeki barış sürecinde Minsk Anlaşması'nın tamamen uygulanması gerekliliğine işaret edildi.

'AGİT GÖREVİNİ GÜVENLİ YAPABİLMELİ'

Açıklamada, Rusya'nın siyasi bir çözüm için özel bir sorumluluğu olduğu, Rusya destekli bağımsızlık yanlılarının Ukrayna'da daha fazla bölge ele geçirmesinin uluslararası toplum nezdinde kabul edilemeyeceği vurgulandı.

Donbass - Sputnik Türkiye
AGİT: Ukrayna'nın doğusunda sıcak nokta sayısı artıyor
AGİT gözlemcilerinin Ukrayna'da görevlerini güvenle ve sınırlandırılmadan yapabilmeleri gerektiğine işaret edilen açıklamada, NATO'nun sıkı bir şekilde Ukrayna'nın egemenliğini ve toprak bütünlüğüne destek verdiği ifade edildi.

Açıklamada, Avrupa-Atlantik bölgesinde hukukun üstünlüğü ve demokratik Ukrayna'nın güvenlik için anahtar olduğu ve NATO'nun durumu yakından takip ettiği bildirildi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала