Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Erdoğan'dan müftülere: Camilerimizden silah çıkıyor

© AARecep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Cumhurbaşkanı Erdoğan, müftülere hitaben yaptığı konuşmada, "Şimdi camilerimizden silahlar çıkıyor, camilerimiz elden gidiyor" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
POLİTİKA
Erdoğan: Terörde ısrar edenler hak ettikleri karşılığı görmeye devam edecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve 31. İl Müftüleri İstişare Toplantısı için Ankara'da bulunan il müftülerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Erdoğan, "İşte bugün 8 şehidimiz daha var. Sömürgecilerin bir buçuk asırdır altını sürekli olarak alevlendirerek kaynattıkları fitne kazanı her gün yeni canlar alarak fokurdamaya devam ediyor. İslam aleminin gözü Türkiye'nin üzerindedir. Müslümanların umudu Türkiye'dir. Kendimize çeki düzen vermemiz gerekiyor. Şimdi bakıyorsunuz camimizden silahlar çıkıyor, camilerimiz elden gidiyor" dedi.

'MÜSLÜMANIM DİYEN MÜSLÜMANI ÖLDÜRÜYOR'

Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
POLİTİKA
Erdoğan: Biz ilhamımızı ne Mussolini'den, ne Hitler'den aldık
Erdoğan, "Türkiye olarak üzerimizde çok önemli bir sorumluluk var. İslam dünyasının içine düşen krizi hep birlikte görüyoruz. İslam dünyasının dışında nüfusun çoğalmasına baktığınız zaman iki katı bile zor yakalamışlar. Ama İslam dünyasında neredeyse bire 5, 6 bir nüfus artışı söz konusu. Eksik olana aramızdaki birlik, muhabbet. Fikri kısırlıktan kurtulmamız gerekiyor. Merhamet âdeta İslam aleminden çekilmiştir. Kardeşin kardeşe kinle, düşmanla baktığını görüyoruz. Çok rahat öldürüyor Müslümanım diyen, Müslümanı. Allah-u Ekber diyerek Allah-u Ekber diyeni öldürüyor. İlim, İslam dünyasından kaçmış yerini cehalete şiddete bırakmıştır" ifadelerini kullandı.

'ZAMAN ZAMAN BEN DE SERT OLABİLİYORUM'

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Erdoğan: Anladıkları dilden konuşacağız
Müslümanın dilinin yumuşak, sözlerinin kadife gibi olması gerektiğini belirten Erdoğan, "Kuran ve Sünnet 'in rehberliğinden uzaklaşan Müslümanlar, mezhepçiliğin, kavmiyetçiliğin, maddiyatçılığın ağına düşmüştür. Taş gönüllerden zehirler saçılmaktadır. Halbuki kalbinde iman olan Müslüman kardeşine kin duymamalı, malına, canına kast etmemeli. Müslüman'ın dili yumuşak, sözleri kadife gibi tatlı olmalıdır. Zaman zaman tabi ben de sert olabiliyorum. Ama tabii ciğerler parçalanınca o hale getirebiliyorlar" diye konuştu.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала