Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

'Çin'de deniz suyuna siyanür karıştı'

Abone olTelegram
Çin'in resmi yayın organlarından People's Daily, geçen hafta iki büyük patlamayla sarsılan Tiencin limanı çevresinde deniz suyunda siyanür tespit edildiğini yazdı.

People's Daily, limanın bir kesiminde yapılan ölçümlerde tespit edilen siyanürün çok düşük konsantrasyona sahip olduğunu ve deniz ekolojisini tehdit etmediğini öne sürdü. Gazete ayrıca, deniz suyu ölçümleri için toplam 13 istasyonun kullanıldığını kaydetti. Pekin Askeri Bölgesi Kurmay Başkanı Şi Luzi önceki gün düzenlediği basın toplantısında, tehlikeli madde sevkiyatı alanında faaliyet gösteren bir şirketin antrepolarında yüzlerce ton yüksek derecede zehirli sodyum siyanür maddesinin depolandığı açıklamıştı.

Çin'in kuzeyindeki Tiencin kenti - Sputnik Türkiye
Çin'deki patlama yerinde yüzlerce ton sodyum siyanür bulundu
ÖLÜ SAYISI 200'E YAKLAŞABİLİR

Öte yandan Çin basını, dün bulunan iki cesetle birlikte ölü sayısının 114 yükseldiğini duyururken, kaybolan 70 kişi için yaşam umutlarının tükenmekte olduğu yorumlarına yer verdi.  Hong Kong merkezli South China Morning Post gazetesi ise, kaybolanların tamamına yakınının itfaiyeci olduğunu belirterek, kayıp yakınlarının yeterli bilgi alamamaktan yakındığını kaydetti.

Çin'de patlama - Sputnik Türkiye
Çin'de deprem misali patlama: 50 ölü
KENT SAKİNLERİ TEPKİLİ

Bu arada patlamada evleri zarar gören bir grup, gösteri düzenledi. Mayfair Otel'in önünde toplanan 100 kadar gösterici, zarar gören evleri için hükümetten tazminat talep etti. Evleri oturulamaz hale gelen göstericiler, 'Hükümet, biz mağdurların zararını karşılamalı' ve 'Çocuklar soruyor: Biz nasıl sağlıklı büyüyeceğiz?' yazılı pankartlar taşıdı.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала