Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Neo-Nazi Azov taburu şimdi de çocukların eline silah verdi

Abone olTelegram
İngiliz Daily Mail gazetesi, neo-Nazi eğilimli Ukraynalı Azov taburunun Kiev’de gerçekleştirdiği kampta, çocuklara silah kullanmayı öğretirken çekilen fotoğrafları yayınladı.

İngiliz Daily Mail gazetesi, neo-Nazi eğilimli Ukraynalı Azov taburunun Kiev’de gerçekleştirdiği kampta, çocuklara silah kullanmayı öğretirken çekilen fotoğrafları yayınladı.

© Fotoğraf : vk.com/tabir.azovecAzov taburunu ‘Nazi aşığı’ ve milislerle varılan ateşkes anlaşmasına karşı çıkan milliyetçi bir grup olarak tanımlayan Daily Mail, Azov üyelerinin şimdi de Ukrayna’daki savaşa çocukları çekmeye çalıştığını yazdı.
Azov taburu - Sputnik Türkiye
1/5
Azov taburunu ‘Nazi aşığı’ ve milislerle varılan ateşkes anlaşmasına karşı çıkan milliyetçi bir grup olarak tanımlayan Daily Mail, Azov üyelerinin şimdi de Ukrayna’daki savaşa çocukları çekmeye çalıştığını yazdı.
© Fotoğraf : vk.com/tabir.azovecGazetede yayımlanan fotoğraflarda, radikal taburun Kiev’de gerçekleştirdiği ‘Azovets’ askeri yaz kampı sırasında 6 yaş ve üstü çocuklara silah kullanmayı öğrettiği görülüyor. Bazı kız ve erkek çocuklar silahlarını doldururken bazıları da yerde ellerinde tahta silahlarla sürünür halde fotoğraflanmış.
Azov taburu - Sputnik Türkiye
2/5
Gazetede yayımlanan fotoğraflarda, radikal taburun Kiev’de gerçekleştirdiği ‘Azovets’ askeri yaz kampı sırasında 6 yaş ve üstü çocuklara silah kullanmayı öğrettiği görülüyor. Bazı kız ve erkek çocuklar silahlarını doldururken bazıları da yerde ellerinde tahta silahlarla sürünür halde fotoğraflanmış.
© Fotoğraf : vk.com/tabir.azovecKampın başkanlığını, daha önce ‘Ateşkesi hiç sevmiyorum’ açıklamasını yapan Azov üyesi Andrey Biletskiy yapıyor. Neo-Nazi eğilimli Azov taburu, sembol olarak Nazilerin kullandığı ‘kurt kancası (Wolfsangel) figürünü kullanıyor, taburun bazı üyeleri de anti-semitist görüşlere sahip.
Azov taburu - Sputnik Türkiye
3/5
Kampın başkanlığını, daha önce ‘Ateşkesi hiç sevmiyorum’ açıklamasını yapan Azov üyesi Andrey Biletskiy yapıyor. Neo-Nazi eğilimli Azov taburu, sembol olarak Nazilerin kullandığı ‘kurt kancası (Wolfsangel) figürünü kullanıyor, taburun bazı üyeleri de anti-semitist görüşlere sahip.
© Fotoğraf : vk.com/tabir.azovecABD Kongresi, Haziran ayında aldığı kararla Ukrayna ordusuna askeri eğitim vermek için ülkeye giden ABD askerlerinin Azov taburunu eğitmesini yasaklamıştı. Kararda, Azov taburu neo-Nazizm ve faşizm yanlısı olmakla eleştirilmişti.
Azov taburu - Sputnik Türkiye
4/5
ABD Kongresi, Haziran ayında aldığı kararla Ukrayna ordusuna askeri eğitim vermek için ülkeye giden ABD askerlerinin Azov taburunu eğitmesini yasaklamıştı. Kararda, Azov taburu neo-Nazizm ve faşizm yanlısı olmakla eleştirilmişti.
© Fotoğraf : vk.com/tabir.azovecAzov taburu, Ukrayna’nın doğusunda milislere karşı yürütülen operasyonlara gönüllü katılıyor. Donbass bölgesinde Nisan 2014’ten beri süren operasyonlarda şu ana kadar 6 bin 500’den fazla kişi hayatını kaybetti. Ölenler arasında siviller de var.
Azov taburu - Sputnik Türkiye
5/5
Azov taburu, Ukrayna’nın doğusunda milislere karşı yürütülen operasyonlara gönüllü katılıyor. Donbass bölgesinde Nisan 2014’ten beri süren operasyonlarda şu ana kadar 6 bin 500’den fazla kişi hayatını kaybetti. Ölenler arasında siviller de var.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала