Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Rusya Dışişleri'nde 'mikrofon' ilk kez bir kadında

Abone olTelegram
Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın Dairesi Başkan Yardımcısı Mariya Zaharova, bakanlığın resmi sözcülüğüne atandı. Zaharova, böylece Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın ilk kadın sözcüsü olarak tarihe geçti

Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın Dairesi Başkan Yardımcısı Mariya Zaharova, bakanlığın resmi sözcülüğüne atandı. Zaharova, böylece Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın ilk kadın sözcüsü olarak tarihe geçti.

Zaharova'dan önce Dışişleri Bakanlığı sözcülüğünü yürüten Aleksandr Lukaşeviç, geçen günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) Rusya daimi temsilciliği görevine atanmıştı.

Zaharova, 1998'den beri Rusya Dışişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapıyor.

© Sputnik / Vladimir Pesnya / Fotoğraf bankasına girZaharova, 1998'den beri Rusya Dışişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapıyor.
Mariya Zaharova - Sputnik Türkiye
1/5
Zaharova, 1998'den beri Rusya Dışişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapıyor.
© Rusya Dışişleri Bakanlığı / Fotoğraf bankasına girBaşarılı diplomat Zaharova, 2008-2011 arasında Rusya'nın BM Daimi Temsilciliği basın sekreterliğini üstlenmişti. 2011'den bu yana ise Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lukaşeviç'in yardımcılığını yürütüyordu.
Mariya Zaharova - Sputnik Türkiye
2/5
Başarılı diplomat Zaharova, 2008-2011 arasında Rusya'nın BM Daimi Temsilciliği basın sekreterliğini üstlenmişti. 2011'den bu yana ise Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lukaşeviç'in yardımcılığını yürütüyordu.
© Sputnik / Maksim Blinov / Fotoğraf bankasına girZaharova, Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen 11. Runet Ödülleri'nde Kültür, Kitle Basını ve İletişimi dalında ödüle layık görülmüştü.
Mariya Zaharova - Sputnik Türkiye
3/5
Zaharova, Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen 11. Runet Ödülleri'nde Kültür, Kitle Basını ve İletişimi dalında ödüle layık görülmüştü.
© Sputnik / Ekaterina Chesnokova / Fotoğraf bankasına girMGIMO'dan mezun olan 1975 doğumlu Zaharova gazetecilikle başladığı kariyerinde Rusya'nın BM temsilciliğinde basın ateşeliği gibi pek çok basamağı sığdırdı.
Mariya Zaharova - Sputnik Türkiye
4/5
MGIMO'dan mezun olan 1975 doğumlu Zaharova gazetecilikle başladığı kariyerinde Rusya'nın BM temsilciliğinde basın ateşeliği gibi pek çok basamağı sığdırdı.
© Sputnik / Ekaterina Chesnokova / Fotoğraf bankasına girİleri derecede İngilizve ve Çince bilen Zaharova, dönemin ABD Dışişleri Sözcüsü Psaki'ye Twitter üzerinden verdiği sert yanıtlarla gündeme oturmuştu.
Mariya Zaharova - Sputnik Türkiye
5/5
İleri derecede İngilizve ve Çince bilen Zaharova, dönemin ABD Dışişleri Sözcüsü Psaki'ye Twitter üzerinden verdiği sert yanıtlarla gündeme oturmuştu.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала