Dünyanın en etkili savaş uçağı olarak kabul edilen Rus yapımı Su-34 - Sputnik Türkiye
SAVUNMA
Savunma sanayii, askeri teknoloji yatırımları ve güvenlik politikalarına dair her şey.

Efsanevi '6. Leningrad Kızıl Sancak Ordusu' NATO sınırına geri döndü

© Sputnik / Alexandr Kryazhev / Fotoğraf bankasına girRusya Hava Kuvvetleri
Rusya Hava Kuvvetleri - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Rusya Silahlı Kuvvetleri, NATO sınırındaki bölgelerde faaliyet gösteren Batı Askeri Bölgesi'nde efsanevi '6. Leningrad Kızıl Sancak Ordusu'nu yeniden kurdu.

'6. Leningrad Kızıl Sancak Ordusu'nda Hava Kuvvetleri ile Hava Savunma Kuvvetleri'ne bağlı birlikler yer alıyor. Batı Askeri Bölgesi Sözcüsü Oleg Koçetkov'un yaptığı açıklamaya göre, ordunun yeniden kuruluş amacı, söz konusu kuvvetlerin, NATO'ya sınır bölgelerde Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri ile yürüttüğü işbirliğini geliştirmesini sağlamak. 

Ordu, 1942'de 2. Dünya Savaşı sırasında kurulmuş, 1949'da lağvedilmişti. 1998'de yeniden kurulan ordu, 2009'da bir kez daha dağıtılmış, yerine 1. Hava ve Hava Savunma Kuvvetleri Komutanlığı kurulmuştu.

Uluslarası Askeri Teknik Forumu - Sputnik Türkiye
SAVUNMA
Rusya, NATO sınırında yeni tank ordusu kuruyor
RUSYA, NATO SINIRINDAKİ ASKERİ GÜCÜNÜ ARTIRIYOR

Öte yandan Moskovskiy Komsomolets gazetesinin geçen hafta Rusya Genelkurmay Başkanlığı kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Moskova, Batı Askeri Bölgesi'nde yeni bir tank ordusu kurma kararı almıştı. Ükenin en batısındaki Kaliningrad Bölgesi'ni de kapsayan bu bölgede 1 Aralık'a kadar kurulması planlanan yeni tank ordusunda, Rusya'nın ünlü Tamanskaya ve Kantemirovskaya tümenleri ile Sevastopol motorize ve tank tugayları da yer alacak.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала