Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Dedesinin diktiği çınarı 'dükkanında' koruyor

Abone olTelegram
Hatay'ın Defne ilçesinde bir esnaf, içinde dedesi tarafından dikilen çınar ağacını barındıran dükkanında ipek satmayı sürdürüyor.

Hatay'ın Defne ilçesinde bir esnaf, içinde dedesi tarafından dikilen çınar ağacını barındıran dükkanında ipek satmayı sürdürüyor. Burhan Murat Eskiocak, kendi dokuduğu ipek ürünleri satmak üzere Harbiye Mahallesi'nde, içinde dedesinin diktiği yaşlı bir çınar ağacı bulunan, ailesinden kalan küçük bir arsada dükkan yapmak istedi. Gerek dedesinin emanetine gerekse asırlık bir ağacı kesmeye kıyamayan Eskiocak, dükkanını, ağaç içinde kalacak şekilde üstte delik bırakarak inşa etti.

© AA / Salim Taş Burhan Murat Eskiocak, kendi dokuduğu ipek ürünleri satmak üzere Harbiye Mahallesi'nde, içinde dedesinin diktiği yaşlı bir çınar ağacı bulunan, ailesinden kalan küçük bir arsada dükkan yapmak istedi.
Dedesinin diktiği çınarı dükkanında koruyor - Sputnik Türkiye
1/5
Burhan Murat Eskiocak, kendi dokuduğu ipek ürünleri satmak üzere Harbiye Mahallesi'nde, içinde dedesinin diktiği yaşlı bir çınar ağacı bulunan, ailesinden kalan küçük bir arsada dükkan yapmak istedi.
© AA / Salim Taş Gerek dedesinin emanetine gerekse asırlık bir ağacı kesmeye kıyamayan Eskiocak, dükkanını, ağaç içinde kalacak şekilde üstte delik bırakarak inşa etti.
Dedesinin diktiği çınarı dükkanında koruyor - Sputnik Türkiye
2/5
Gerek dedesinin emanetine gerekse asırlık bir ağacı kesmeye kıyamayan Eskiocak, dükkanını, ağaç içinde kalacak şekilde üstte delik bırakarak inşa etti.
© AA / Salim Taş Halihazırda 3,5 metre çapa, 30 metre uzunluğa ulaşan ağaç büyüdükçe çatıdaki deliği büyüten Eskiocak, içinde asırlık çınar ağacı bulunması nedeniyle farklı bir imaj kazanan dükkanında hizmet vermeye devam ediyor.
Dedesinin diktiği çınarı dükkanında koruyor - Sputnik Türkiye
3/5
Halihazırda 3,5 metre çapa, 30 metre uzunluğa ulaşan ağaç büyüdükçe çatıdaki deliği büyüten Eskiocak, içinde asırlık çınar ağacı bulunması nedeniyle farklı bir imaj kazanan dükkanında hizmet vermeye devam ediyor.
© AA / Salim Taş Eskiocak, 1900'lü yıllarda dedesi tarafından dikilen çınar ağacını kesmeye kıyamadığını, 22 yıl önce de içinde ağacın da bulunduğu iş yerini inşa ettiklerini söyledi.
Dedesinin diktiği çınarı dükkanında koruyor - Sputnik Türkiye
4/5
Eskiocak, 1900'lü yıllarda dedesi tarafından dikilen çınar ağacını kesmeye kıyamadığını, 22 yıl önce de içinde ağacın da bulunduğu iş yerini inşa ettiklerini söyledi.
© AA / Salim Taş Dükkana gelen müşterilerin önce çok şaşırdığını, beğenerek alışveriş yaptıklarını ifade eden Eskiocak, doğaseverlerden de olumlu tepki aldıklarını kaydetti. Eskiocak, kendisinden sonra dükkanı çalıştıracak çocukların da bu ağaca bakmaya devam edeceklerini düşünüyor.
Dedesinin diktiği çınarı dükkanında koruyor - Sputnik Türkiye
5/5
Dükkana gelen müşterilerin önce çok şaşırdığını, beğenerek alışveriş yaptıklarını ifade eden Eskiocak, doğaseverlerden de olumlu tepki aldıklarını kaydetti. Eskiocak, kendisinden sonra dükkanı çalıştıracak çocukların da bu ağaca bakmaya devam edeceklerini düşünüyor.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала