Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Erdoğan: Onlar istediği kadar inadına mini etek diye feveran etsin

© AA / Aykut Ünlüpınar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Ankara'daki açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "paralel yapı" ve muhalefet eleştirisinde bulundu. Erdoğan, 28 Şubat ile 17 Aralık'ı kıyaslayarak "Zahirde farklı gözükse de aslında her iki teşebbüste aynı amaca yönelikti" dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRGEV yurtları açılış törenine katıldı.  Erdoğan şunları söyledi:

"TÜRGEV, 17-25 Aralık darbe teşebbüsünün en önemli hedeflerinden biriydi. Böyle iyi işler yapan bir kurum neden saldırıya uğradı. TÜRGEV'i bir tehdit olarak gördüler. TÜRGEV onlar için gerçekten bir tehdit. Kurban diyerek, zekat diyerek topladıkları paraları Türkiye aleyhindeki partilere aktardılar. Sadece yurtiçinde değil, yurtdışında da aynı şeyi yaptılar.

Karın tokluğuna çalışan insanların emeklerini karanlık güçlerin malzamesi yaptılar. Sonunda milletin tokadını yiyip yerlerine oturdular. Milletimiz bunları gönlünden sildi.  Hiçbir yerde bu yapının ortadan kalkmasıyla herhangi bir hizmetin kesintiye uğramasına izin vermeyeceğiz. Daha çok çalışacağız, daha çok mücadele edeceğiz. Milletimiz ve vatanımız için, evlatlarımız için buna mecburuz.

"YURTDIŞINDAKİ OKULLAR SORUSU CEVABINI BULDU"

Yurtdışındaki okullar için MEB, hükümetimize yapmış olduğu hazırlığı sundu. MEB öncülüğünde tamamen sivil yapıya sahip "Maarif Vakfı" adında bir vakıf kuruldu. Oralardaki eğitim hizmetlerini bu vakıf yürütecek. Böylece yurtdışında ne olacak sorusu cevabını buldu. Yurtiçinde de ne barınma ne burs ne de diğer yardım hizmetleri konusunda en küçük bir aksamaya yol açılmayacağına inanıyorum."

"PENSİLVANYA'NIN İKİNCİ YAKALAMA EMRİ ÇIKTI"

"28 Şubat geliyor. Bu defa farklı yâd edeceğiz. Nerelerden nerelere, bugünleri gördük" diyen Erdoğan, 17 Aralık ve 28 Şubat'ı kıyaslayarak  "Zahirde farklı görünse de aslında ikisi de aynı amaca yönelikti" dedi. Erdoğan, şunları söyledi:

"Milletimiz istikametsiz bir topluma dönüştürülecekti. Biz buna izin vermedik. Meseleyi Tayyip Erdoğan'ın kişisel meselesi olduğunu söyleyenler aslında kendilerine de tehdit olduğunu biliyorlar. Bu yapı darbe teşebbüsünde başarılı olsaydı onları da şantaj ve montajla esir alacaktı. Biz onları da büyük bir tehditten kurtardık. Gittiler kendi ayaklarıyla onlara gittiler. Birileri birilerine montajlı kasetleri veriyorlar. Arada birileri alaya alıyor. Bu nasıl çarpık bir ilişki. İki tarafa da yakışır. Çünkü cibiliyetlerinin gereği bu. Varsın onlar kendilerine icazetli şakirtler yetitirsin, inadına mini etek diye feveran etsinler, biz TÜRGEV ile inancına bağlı, düşünen çalışan nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. TÜRGEV dimdik ayakta. Onlarınsa Pensilvanya'dan başka kapıları kalmadı.Buyrun Pensilvanya için ikinci yakalama emri çıktı. Türkiye'den kendilerine payandalık yapanlardan da boşuna medet ummasınlar. Millet onlara asla kendi kaderini, bu ülkenin yönetimini teslim etmez."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала