Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Özgecan'ın annesinden Erdoğan'a siyah başörtülü mesaj

© AA / Mustafa Güngör Özgecan Aslan cinayeti
Özgecan Aslan cinayeti - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Mersin'de öldürülen Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a matemin simgesi siyah başörtüsü ile birlikte "Adalet yerini bulduğunda bu siyah başörtüsünün rengi de beyaza dönüşecek" mesajını gönderdi.

Mersin'de öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan, "Bizzat davanın takipçisi olacağım" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a matemin simgesi siyah başörtüsü ile bir mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre anne Aslan, bir aracı ile Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde AFAD Lojistik Depoları açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaştı. Erdoğan'a gösterdiği ilgi dolayısıyla teşekkür etti. Bir kutu içerisinde siyah başörtüsü gönderen Aslan bunun yanında şu mesajın iletilmesini istedi:

"Olayın faillerinin en ağır biçimde cezalandırılacağından eminiz. Adalet yerini bulduğunda bu siyah başörtüsünün rengi de beyaza dönüşecek. İnşallah o vakit, beyaz başörtümüzle sizleri bizzat ziyaret edeceğiz"

ERDOĞAN'IN MESAJA CEVABI

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine gönderilen başörtüsü ve mesaja AFAD lojistik depoları açılış töreninde kürsüden cevap verdi. Erdoğan, "Bugün gönderdikleri siyah başörtülerini de aldım, bunun mesajını da buradan vermek istiyorum. İnşallah o mesaj beyaz başörtüleriyle devam eder" dedi.

Erdoğan Salı günü muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada bizzat davanın takipçisi olacağını söylemişti. Erdoğan o toplantıda şunları söyledi:

"Bu alçaklığın, bu canice, vahşice yapılan bu katlin failleri yakalandı. İnşallah hakettikleri cezayı da en ağır şekilde almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım. Özellikle karar mekanizmalarının büyük çoğunluğunu oluşturan beyefendilere sesleniyorum. Bu olay hepimizin kızının başına gelebilirdi. Bu konuyu bu hassasiyetle sizler, bizler sahiplenmedikçe gerçek bir iyileşme mümkün olmayacaktır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Salı günü ayrıca Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile konuyla ilgili bir görüşme yaptı.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала