Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Erdoğan, Avrupa'ya eleştirilerini sürdürdü

© AACumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
AFAD lojistik merkezi açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa'ya sert eleştirilerde bulundu. Avrupa'nın Türkiye'yi Suriyelilere gösterdiği tavır için sadece pohpohladığını söyleyen Erdoğan "Sen paradan bahset paradan" dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AFAD lojistik merkezi açılışında önemli açıklamalarda bulundu. AFAD'ın dünyanın her yerine ulaşan büyük bir organizasyon olduğunu söyleyen Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Dün evi yıkılan veya zarar görenlere komşuları yardım ediyordu. Şimdi AFAD var. Çünkü hepimiz bu büyük milletin birer ferdiyiz. Vatandaşına kara gününde sahip çıkmayan devletin varlığı sorgulanır. Bizim derdimiz vatandaşımızı yaşatmak.  12 yıl önce doktorun yazdığı ilacı alamayan bir ülkeydik. Benim vatandaşımın ABD'de yaşayan insandan ne farkı var? Şimdi oralardan da geri dönüş başladı. 2023 hedeflerimize adım adım ilerliyoruz.

"AVRUPALI POHPOHLUYOR SEN PARADAN BAHSET PARADAN"

IŞİD - Sputnik Türkiye
GÖRÜŞ
“Batı, Türkiye’yi mülteci ve göçmen sorunuyla baş başa bıraktı”
Bugün Mardin'den, Suruç'tan, Islahiye'den gelen Suriyeli çocuklarımız var. Onlara bir kez daha hoş geldiniz diyorum.
Bugün Suriye'de, Filistin'de çocukları öldüren zalimleri lanetliyorum. Çocukların canına kasteden herkes alçaktır, canidir. Bu topraklar her zaman bir sığınak olmuştur. Başı derde düşen herkes buraya sığındı.

Bizim için zulümden kaçarak hayat ve onurlarını kurtarmaya gelen herkes öz kardeşlerimizle aynı mesafede ve hükümdedir. İspanya'dan sürülen Yahudilerin istikameti burası olmuştur. Kafkasya'da dinleri, kültürleri inançları ne olursa olsun zulme uğrayan herkese bu topraklar kucaklarını açmıştır. Irak'da DEAŞ zulmü başladığında oradan ayrılan kardeşlerimize de aynı şekilde kollarımızı aştık. Biz Ensar bilincine sahip bir milletiz.

Suriyeli sığınmacılar-Lübnan - Sputnik Türkiye
Suriyeli mültecilere daimi oturma izni verilecek
Ülkemize gelen her kardeşimizi muhacir olarak görür muhabbetle karşılarız. Onlara evimizi açar ekmeğimizi bölüşürüz. Suriye ve Irak'taki olaylardan kaçarak ülkemize gelen 2 milyon kardeşimiz bulunuyor. Bu misafirlerimiz için 10 ilde 25 barınma merkezi kurduk. Pek çok destek hizmeti veriyoruz. Bunun için harcadığımız kaynak yaklaşık 5,5 milyar doları buldu. Bunun 250 milyon doları dışardan geldi. Avrupa'nın tamamında 230 bin var. Hani insan hakları, hani AB müktesebatı neredesiniz? Az önce Numan Bey de söyledi bir araya geldiğimizde bizi pohpohluyorlar. Yaptıklarınız takdire şayandır. Paradan bahset paradan. Hiç paradan bahsetmiyorsun, bizden de bu kadar destek olsun demiyorsun. Bu ifadelere bizim karnımız tok. Size güvenerek bu adımları atmadık.

AMERİKA'DAKİ CİNAYET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - Sputnik Türkiye
Erdoğan, Obama'ya seslendi: Neredesin Başkan!
"Amerika'da iki kardeş bir enişte aynı evin içerisinde İslam karşıtları tarafından şehit edildi. Ses çıkmayınca biz de sessiz kalamazdık. Meksika'dan seslendik, ne zaman sesiniz çıkacak dedik. Bunlar terörist mi? Anneleri babaları doktor. Kendileri mimarlık eğitimi alıyorlar. 2 saat sonra ses çıktı.

"BAŞBAKAN OLAMAZLAR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu - Sputnik Türkiye
POLİTİKA
Kılıçdaroğlu: Suriye’ye barış getirecek, mültecileri göndereceğiz
Erdoğan'ın "Başbakan olduğumda Suriyelilere baba ocağına geri dönün diyeceğim" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirileri de oldu. "Siz bakmayın Suriyeli, Iraklı kardeşlerimizi ülkemizde misafir etmemize 'ihanet' diyenlere. Siz bakmayın Başbakan olduklarında Suriyelileri ülkelerine göndereceklerini söyleyenlere" ifadelerini kullanan Erdoğan şöyle devam etti:

"Onlar ensar ne demektir bilmezler, onlar muhacir ne demektir bilmezler, onlar milletimizin gönül kapısının ne kadar açık olduğunu bilmezler. Bunları bilmedikleri için de aslında hiçbir zaman bu ülkede bunlar Başbakan olamazlar ve asla kimseyi ülkelerine geri gönderemezler.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала