Yılın Astronomi Fotoğrafçısı Yarışmasının finalistleri - Sputnik Türkiye
MULTİMEDYA
Politika, uluslararası ilişkiler, bilim, magazin, tarih, sanat gibi farklı alanlarda hazırlanan fotoğraf galerisi, video galerisi, infografik, hareketli grafik ve karikatürler.

Hiçbirinin en güzel gecesi değildi!

Abone olTelegram
Ukrayna krizini çözebilmek umuduyla Belarus’un başkenti Minsk’te bir araya gelen Ukrayna, Rusya, Fransa ve Almanya liderlerinin 15 saati aşan görüşmesinden ateşkes kararı çıktı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ateşkesin 15 Şubat Pazar saat 00.00'da başlayacağını açıkladı.

Ukrayna krizini çözebilmek umuduyla Belarus’un başkenti Minsk’te bir araya gelen Ukrayna, Rusya, Fransa ve Almanya liderlerinin 15 saati aşan görüşmesinden ateşkes kararı çıktı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ateşkesin 15 Şubat Pazar saat 00.00'da başlayacağını açıkladı.

15 saatin sonunda ateşkes kararıyla noktalanan Minsk zirvesi hem liderleri hem de gazetecileri yordu. Görüşmelerdeki gergin atmosfer ve 15 saatin getirdiği yorgunluk liderlerin yüzleri, duruşları ve açıklamalarından anlaşılıyordu. Nitekim Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko esnerken kameralara yakalanırken, Rus lider Vladimir Putin de “Hayatımın en iyi gecesi sayılmazdı. Yine de  sonunda bir anlaşmaya varmaya başardık” dedi.

© AFP 2022 / ALEXANDER ZEMLIANICHENKORusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Hayatımın en iyi gecesi sayılmazdı. Yine de sonunda bir anlaşmaya varmaya başardık” dedi.
Minsk görüşmeleri - Sputnik Türkiye
1/9
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Hayatımın en iyi gecesi sayılmazdı. Yine de sonunda bir anlaşmaya varmaya başardık” dedi.
© AFP 2022 / KIRILL KUDRYAVTSEVAlmanya, Fransa, Rusya ve Ukrayna liderlerinden oluşan Normandiya Dörtlüsü, Belarus'un başkenti Minsk'teki Bağımsızlık Sarayı'nda bir araya geldi. Yaklaşık 15 saat süren görüşmelerin sonunda ateşkes kararı alındı.
Minsk görüşmeleri - Sputnik Türkiye
2/9
Almanya, Fransa, Rusya ve Ukrayna liderlerinden oluşan Normandiya Dörtlüsü, Belarus'un başkenti Minsk'teki Bağımsızlık Sarayı'nda bir araya geldi. Yaklaşık 15 saat süren görüşmelerin sonunda ateşkes kararı alındı.
© AFP 2022 / SERGEI GAPONRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 15 saati aşan görüşme sonrası yaşadığı yorgunluk yüzüne yansıdı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin - Sputnik Türkiye
3/9
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 15 saati aşan görüşme sonrası yaşadığı yorgunluk yüzüne yansıdı.
© AP Photo / Kirill Kudryavtsev Dün (çarşamba) 19.15'te başlayan ve bugün öğlene doğru biten görüşmeler Ukrayna lideri Poroşenko'yu da 'yordu.' Poroşenko tam esnediği sırada görüntülendi.
Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko - Sputnik Türkiye
4/9
Dün (çarşamba) 19.15'te başlayan ve bugün öğlene doğru biten görüşmeler Ukrayna lideri Poroşenko'yu da 'yordu.' Poroşenko tam esnediği sırada görüntülendi.
© REUTERSRus lider Vladimir Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko'nun el sıkışma anı dikkate değerdi. Putin gülümsemeye çalışırken, bu anı izleyen Almanya Başbakanı Angela Merkel'in de memnuniyeti yüzünden anlaşılıyordu.
Minsk görüşmeleri - Sputnik Türkiye
5/9
Rus lider Vladimir Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko'nun el sıkışma anı dikkate değerdi. Putin gülümsemeye çalışırken, bu anı izleyen Almanya Başbakanı Angela Merkel'in de memnuniyeti yüzünden anlaşılıyordu.
© AP Photo / Sergei GritsUkrayna Devlet Başkanı Poroşenko'nun, tam arkasında Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ile yürüyen Rus lider Putin'e gizli gizli bakmaya çalıştığı gözlerden kaçmadı.
Minsk görüşmeleri - Sputnik Türkiye
6/9
Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko'nun, tam arkasında Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ile yürüyen Rus lider Putin'e gizli gizli bakmaya çalıştığı gözlerden kaçmadı.
© REUTERS / Kirill KudryavtsevUkrayna krizinin çözümü için Almanya Başbakanı Angela Merkel ile birlikte girişimde bulunan ve görüşmeleri başlatan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande bir hayli düşünceliydi.
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande - Sputnik Türkiye
7/9
Ukrayna krizinin çözümü için Almanya Başbakanı Angela Merkel ile birlikte girişimde bulunan ve görüşmeleri başlatan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande bir hayli düşünceliydi.
© AP Photo / Sergei GritsBasın mensupları tüm gece koridorlarda zirvenin sonuçlanmasını bekledi.
Minsk görüşmeleri - Sputnik Türkiye
8/9
Basın mensupları tüm gece koridorlarda zirvenin sonuçlanmasını bekledi.
© AP Photo / Sergei Grits15 saati aşan Minsk zirvesi, basın mensuplarını da yordu. RİA Novosti ajansına göre, bir gazeteci hastaneye kaldırıldı, en ufak bir haber için tüm gece uyumayan gazetecilerden bazıları da koltuklara uzanıp az da olsa dinlenmeye çalıştı.
Minsk görüşmeleri - Sputnik Türkiye
9/9
15 saati aşan Minsk zirvesi, basın mensuplarını da yordu. RİA Novosti ajansına göre, bir gazeteci hastaneye kaldırıldı, en ufak bir haber için tüm gece uyumayan gazetecilerden bazıları da koltuklara uzanıp az da olsa dinlenmeye çalıştı.
Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала