Para - hesap makinesi  - Sputnik Türkiye
EKONOMİ
Türkiye ve dünyadan ekonomi alanındaki güncel gelişmeler, para piyasalarındaki son durum. Kredi kuruluşları değerlendirmesi ve diğer tüm gelişmeler.

Rus vekillerden alternatif krizle mücadele planı

© Sputnik / Vladimir Fedorenko / Fotoğraf bankasına girRusya Parlamentosu'nun alt kanadı Devlet Duma'sı
Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Devlet Duma'sı - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Rusya'da milletvekilleri, Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yeni bir krizle mücadele paketi sundu. Paket, devalüasyon ve petrol fiyatlarındaki düşüş koşullarında dahi ekonomik büyüme sağlanmasını hedefliyor.

Putin'in onayına sunulan alternatif krizle mücadele paketi, özellikle vergilendirmede kritik adımlar öngörüyor. Bu çerçevede öncelikle benzin fiyatlarının düşürülmesiyle yerli üretici üzerindeki vergi yükünün hafifletilmesi teklif ediliyor. Tasarının mimarları, innovasyon sektörünü teşvik etmek için arazi vergisinin azaltılmasını ve eğitim-bilim kurumlarına da emlak vergilerinde avantaj sağlanmasını öneriyor.

Öte yandan pakette bütçe kesintisi öngörülmüyor.

Alternatif krizle mücadele paketinin mimarları arasında Duma'nın Bütçe ve Vergi Komitesi Başkan Yardımcısı Oksana Dmitriyeva, Adil Rusya Partisi milletvekilleri İvan Graçev, Andrey Krutov, Dmitriy Uşankov ve Natalya Petuhova var.

Rusya hükümetinin Ocak sonunda kabul ettiği krizle mücadele planı, bütçede yüzde 10 civarında kesintiye gidilmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi ve işsizlik fonlarının güçlendirilmesi gibi bir dizi tedbir içeriyor. Rus hükümeti, krizle mücadele için 2,34 trilyon ruble (35 milyar dolar) harcama yapmayı planlıyor.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала