Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Kılıçdaroğlu, 4 yıl istedi

© AA / ArşivCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda konuşan Kılıçdaroğlu, "12 yıl süre verdiler bu iktidara, biz 12 yıl değil, 4 yıl istiyoruz. 4 yılda sorunları çözülmüş bir Türkiye göreceksiniz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da yaptığı konuşmada "Direnmek hepimizin görevi" dedi. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Yaşam tarzı üzerinden siyaset yapılıyor. Buna dur demek lazım. Dur diyecek tek organ vardır, o da CHP'dir. Demokrasiyi savunuyoruz ama birinci sınıf demokrasiyi. Uygar ülkelerde hangi kurallar geçerliyse onlar bizim ülkemizde olsun.

Toplantı ve gösteri yürüyüşü bütün ülkelerde temel hak, bizim ülkemizde de temel hak ama elimizden alınmak isteniyor.  Yargıyı siyasallaştıran bir sistem doğru değil. Bu sisteme karşı direnmek hepimizin temel görevidir. Bu direnme evrensel bir haktır. Bunu herkes bilmeli. Bu kural unutmamamız gereken bir hak.

"HİÇKİMSE BİRİLERİNE EL AÇMAYACAK"

İstanbul'da yaşayıp denizi görmeyen kadınlarımız var. Belirli yerler yoksulluğun merkezi haline gelmiş durumda. İstanbul'da 4 milyon hane var, 4 milyon haneye gireceğiz, il başkanımız söz verdi. Her evde yaşanan sorunların hem tanığı hem çözümü olacağız.

Hiçbir ev birilerine muhtaç olmayacak. Her yoksul sosyal devletin korumasında olacak. Hiçkimse birilerine el açmayacak. Biz halka hesap vermeyi namus görevi kabul eden bir siyasal anlayıştan geliyoruz. Demokrasi ayaklarımızın altından kayıyor.

12 yıl süre verdiler bu iktidara, biz 12 yıl değil, 4 yıl istiyoruz. 4 yılda sorunları çözülmüş bir Türkiye göreceksiniz.

"ÇOK GÜZEL PROJELERİMİZ VAR"

Biz yoksuluğu bitireceğiz, aile sigortası gelecek. her evin 5 kuruş ödemeden sigortası olacak. Yoksul evde kadının hesabına para yatacak. Hepsi bu değil. Çok güzel projelerimiz var.

Suriye'deki sorunları çözeceğiz. Ortadoğu'ya barışı getireceğiz. Müslüman kanının akmasına engel olacağız. Bunları yapmak için namuslu adam olacaksınız. Her kuruşun hesabını bu milletete vereceksiniz. Düşüncelerimizi özgürce söyleyebileceğimiz bir Türkiye'yi yartmak hepimizin görevi. Onlar yoksulluktan yana, biz yoksulluğu yok etmekten yanayız."

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала