Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Eğitime kar engeli

© AATürkiye'den kar fotoğrafları
Türkiye'den kar fotoğrafları - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle çeşitli illerde eğitime ara verilirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu bazı iller için buzlanma ve don uyarısında bulundu.

Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerindeki okulların 10 Şubat 2015 Salı tatil edildiği belirtildi. Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği vurgulanan açıklamada, yatılı bölge okullarında ise eğitime devam edileceği bildirildi.

AĞRI

Ağrı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı köylerdeki okullar ile taşımalı sisteminin uygulandığı okulların 10 Şubat Salı tatil edildiği belirtildi. Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime köylerdeki okullar ile taşımalı sisteminin uygulandığı okullarda ara verildiği vurgulanan açıklamada, merkezdeki okullarda ise eğitime devam edileceği ifade edildi.

Eleşkirt ilçesinde ise kar yağışı nedeniyle köylerdeki okullar ile taşımalı sisteminin uygulandığı okullarda eğitime bir gün ara verildi. Eleşkirt Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı köy yollarının kapalı olması nedeniyle Eleşkirt'te bağlı 55 köy okulu ile taşımalı sisteminin uygulandığı okullarda eğitime 10 Şubat Salı ara verildiğini söyledi.

KARS

Yoğun kar yağışı nedeniyle Kars merkez ile Akyaka, Selim, Susuz ilçeleri ve Ardahan'ın Göle ilçesinde eğitime bir gün ara verildi. Kars Valiliği'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü Kars merkez, Akyaka, Selim ve Susuz ilçeleri ile köylerinde okul öncesi, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında eğitime 10 Şubat Salı ara verildiği bildirildi.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde ise kar yağışı nedeniyle 10-11 Şubat 2015 tarihlerinde eğitime ara verildiği daha önce duyurulmuştu. Ardahan'ın Göle ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle tüm okulların 10 Şubat Salı tatil edildiği belirtildi.

UŞAK

Uşak Valiliği'nden yapılan açıklamada, Uşak Meteoroloji Müdürlüğünün hava tahmin raporlarında, "hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler" nedeniyle il genelinde tüm yaygın ve örgün eğitim kurumlarında 10 Şubat Salı eğitime ara verildiği ifade edildi. Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de aynı tarihte idari izinli sayılacağı belirtildi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала